Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Jak wykręcić świece w E36?


Rekomendowane odpowiedzi

Jakieś 3tyś. km temu założyłem instalację gazową do mojego compacta ale wogóle nie sprawdziłem świec bo na początku wszystko było OK. ale teraz mam różne przypały np. raz jedzie normalnie, a 2h póżniej na gazie w ogóle nie chce jechać albo od 3tyś obr. starsznie szarpie, czasem jak już ma 'sprzeskoczyć' na gaz silnik gaśnie... Dla tego na początek postanowiłem wymienić świece, a jak to nie pomoże to jade do gazownika na kolejną regulację.

I teraz zaczyna się problem - jak wykręcić świece? Chciałem to dzisiaj zrobić, odczepiłem przewód i na tym się skończyło bo nie wiem czym i jak tą świece wykręcić?! Dostęp jest kiepski (nic nie widze) a do tego nie posiadam nawet wiedzy teoretycznej jak to zrobić bo w takich sprawach jestem lamerem ;)

Pomożecie? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z doświadczenia wiem, że podstawa to dobry klucz do świec bo te za 5 zeta z marketów pękają :evil:

kup dobry klucz do swiec (chyba 17 ) najlepiej żeby w środku przy końcu miał gumkę żeby świeca nie wypadała i do dzieła , dasz sobie radę - odkręca się w lewo :lol: <bmw_2>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś 3tyś. km temu założyłem instalację gazową do mojego compacta ale wogóle nie sprawdziłem świec bo na początku wszystko było OK. ale teraz mam różne przypały np. raz jedzie normalnie, a 2h póżniej na gazie w ogóle nie chce jechać albo od 3tyś obr. starsznie szarpie, czasem jak już ma 'sprzeskoczyć' na gaz silnik gaśnie... Dla tego na początek postanowiłem wymienić świece, a jak to nie pomoże to jade do gazownika na kolejną regulację.

I teraz zaczyna się problem - jak wykręcić świece? Chciałem to dzisiaj zrobić, odczepiłem przewód i na tym się skończyło bo nie wiem czym i jak tą świece wykręcić?! Dostęp jest kiepski (nic nie widze) a do tego nie posiadam nawet wiedzy teoretycznej jak to zrobić bo w takich sprawach jestem lamerem ;)

Pomożecie? :lol:

A to t ywpadles tym compaktem na chwile d oskarbka? i nawet sie nie przywitales?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to t ywpadles tym compaktem na chwile do skarbka? i nawet sie nie przywitales?

Tak, ja.

Ale zostałem zmylony przez kogoś, bo jak kumpel z którym byłem zapytał się kogoś z waszej grupy "czy to ten spot bmw?" to usłyszeliśmy "nie, my sobie tutaj tak tylko na czas jeździmy"... No to się zmyliśmy... W ogóle warunki były chu***

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warunki były super, trasa oblodzona, gitara, we wrocku takich warunków ze świecą szukać, ale pewnie dla Ciebie to normalka <bmw_1>

PS coś nieśmiały jesteś, jak widzisz E30 to śmiało wal <bmw_2> :mrgreen:

Rzeczywiście dla mnie to normalka, jak mam ochote to moge pojechać na pas choćby 5 razy w ciągu dnia.

A teraz rzeczywiście było średnio - za dużo tego zamarzniętego śniegu...

Najlepiej jest jak przez pare dni pada śnieg ale nie tak intensywnie jak ostatnio, bo wtedy pod śniegiem robi się cienka warstwa lodu i jest idealnie:) wtedy cały dzień siedzi się na lotnisku!:) Kiedyś jak zrobią się takie warunki to dam wam znać na forum to kto będzie chciał to se wpadnie i wtedy zobaczy co znaczą idealne warunki na lotnisku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...