Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Odpadający lakier


Dzussmen

Rekomendowane odpowiedzi

jakieś 2 m-ce temu wymieniałem zderzak po kolizji zakupiłem nówkę i dałem do lakierowania.

Dzisiaj myjąc auto na bezdotykowej na BP odpadał mi kawałek lakieru ze zderzaka ok. 25 cm długi i 5cm szeroki :shock: W poniedziałek jadę złożyć reklamację na lakierowany element i chce być dobrze poinformowany co może być przyczyną bo pewnie lakiernik będzie coś kombinował że to nie jego wina tylko np. materiał z jakiego jest wykonany zderzak itp. bo to będzie koszt dla niego

Zderzak jest normalny nie jakiś z żywicy itp. Dziwi mnie tylko czy nie powinno być jakiegoś podkładu na nim bo jak odpadł lakier to od razu był goły zderzak na leżących obok kawałkach lakieru tez nie twierdziłem podkładu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn.pod lakierem był czarny plastik,czy inny lakier?

Jesli był goły plastik to powinien dać na niego podkład do plastiku, Jesli był juz kiedyś malowany i odpadło do starego lakieru to źle zmatował stary lakier przed malowaniem. Jest też taka prawda,że jak masz dobrą myjkę wysokociśnieniową to zerwiesz każdy lakier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka.

plastik przed pomalowaniem powinien dostac specjalny podklad pod lakier - inaczej zlazi platami nawet i bez myjki. Jezeli zderzak byl uzywany musi byc zmatowany dobrze - w przeciwnym razie tez robia sie walki - albo spada, albo robi sie "firanka". Druga sprawa jest taka, ze spora czesc lakiernikow nie opanowala jeszcze techniki malowania plastikow. Wg mnie wina jest lakiernika - zadna myjka nie poiwnna zedrzec 25 cm lakieru.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkładu do plastiku nie zobaczysz,bo jest przezroczysty! I nakłada sie go cienką warstwe,ale może gość wogóle go nie nałożył. Może też nie odtłuścił zderzaka przed pryśnięciem podkładem i tak to sie skończyło. Prawda jest taka,że raczej powinien zrobić to w ramach reklamacji. Ja przynajmniej jak coś spier...to maluje drugi raz za darmo. <bmw_2>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...