Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


problem ze sprzętem..


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam taki problem że zamontowałem w aucie sprzęcik ( subwoofer 200 Watt , wzmacniacz klariona 400 Watt 4 kanałowy i okablowanie ) i gdy daje na radyjku do połowy głośność to wyłącza się basik a jak ścisze to się ponownie włącza.. pytanie_bmw ..podobno sprzęcik dawaj głośniej w poprzednim aucie.. pytanie_bmw mam jeszcze takie ustrojstwo jak konwertor podczepiony do radyjka bo nie mam wyjści na czincze w nim i musiałem kupić taki bajer żeby czincze podłączyć..i nie wiem czy to wzmacniacz jest za cienki czy ten konwertor miesza ?? proszę ładnie o pomoc :) <bmw_1> uklon_bmw uklon_bmw bmw_beer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Razem z czinczami powinien leciec kabelek sygnałowy (sterujący ) do wzmacniacza

jak masz konwerter to jak to zostało rozwiązane ?

Tak w skrócie :

-czinczami :arrow: leci sam sygnał

-kablem sterującym :arrow: "informacja" do wzmacniacza jak ma byc głosno

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam co do kabelka to moze i są ale ja osobiście widzialem wiecej wzmacholi bez sterowanie reczne na stałe u mnie tzw (Gain) co do twojego problemu to sprawdz prostą rzecz +i - czy nie pomyliłeś i ciekawi mnie czy na piecyku masz osobne wyjscie na suba czy podłączasz normalnie pod któryś z kanałów moze trzeba zmostkować jezeli masz taka mozliwość zycze miłej zabawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale właśnie że nie dałem całej mocy na wzmacniacz z radia..bo mi nie chodzi o to żeby tylko dudniło a nie było dźwięku..a jak jest podkręcony wzmacniacz to nie wiem bo koleżka który mi to robił się tym zajmował..też mi się wydaje że działa jakieś zabezpieczenie.. bmw_beer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Faktycznie może być kilka przyczyn.Może kolega źle zmostkował ci suba..Jeśli chodzi o konwertor to ja bym go wyrzucił(dla pewności) i wyciągnał czincze z płyty głównej radia(u elektronika)->ale to na końcu.Ale na pierwszy rzut oka wygląda albo na źle zrobioną masę albo gdzieś jest delikatne spotkanie +/- i przy zgłośnieniu włącza się zabezbieczenie we wzmacniaczu.Niech ktoś kumaty ci to obejży kabel po kablu.. pytanie_bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wydaje się że to masa! bo sporo watt tam masz przy takim sprzęcie to może byc potrzebny kondensator do wyrównania napięcia. Bo jak będziesz miał zbyt duże spadki napięć też będzie się tak działo ! Masa przy podłączeniu wzmacniacza to podstawa ale kabel + też jest bardzo ważny ! Sprawdz czy subwofer działa jak dodasz gazu i zwiększy się ładowania jeśli tak to, nic innego jak zbyt małe napięcie . a tak ps . jak cos to pisz na gg ! sprawdze Ci to ! Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...