Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


pełny remont. decyzja.


Rekomendowane odpowiedzi

powiem krótko. moja bunia najprawdopodobniej zaczyna się coraz częściej psuć. nie wiem czego to wina ale oszczędzam ją i pielęgnuje regularnie. Mam po prostu dosyć wymieniania co chwila jakiegoś elementu. podjąłem więc ważną decyzję, że czas przeprowadzić remont generalny(czyli jeśli po przeglądzie szczegółowym dowiem się, że jeszcze jakiś element jeszcze może troche pośmiga to wstawiam nowy itp.). poza planowaną wymianą elementów zawieszenia, wydechu, osprzętu silnika mam dylemat co zrobić z samym silnikiem. mianowicie czy warto go reanimować (generalka) czy może wstawić nowy taki sam lub inny nowszy. Za wszelkie podpowiedzi i pomysły które mógłbym zrealizować z góry dzieki. planuje oddać ją do STANDO. wiem, że będą koszta ale jestem przygotowany :) <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dowiesz sie o cene takiego remontu daj znac. Chcialbym "odswiezyc" tez moja - regeneracja lozysk w turbo, podlaczenie paru bajerow w elektryce itd.

Silnika proponuje nie wymieniac - podejrzewam ze sama jednostka napedowa jak w wiekszosci tds jest w dobrym stanie (same silniki wbrew pozorm ciezko jest zarznac - kreca przebiegi jak kazdy dobry diesel, o ile nie sa meczone przesadnie przez uzytkownika), co innego w osprzecie silnika - tu niestety jest awaryjnie :( Chyba ze masz juz ktoras tam z kolei glowice i regularnie ja przegrzewasz - wtedy i tak szukaj dobrej jednostki zamiennej (remont to ingerencja w silnik, a koszty tez niemile zaskakuja).To moja opinia

Przednie zawieszenie w mojej zrobilem juz w calosci (niemniej czasami cos mi tlucze w prawym kole, i nie wiem co...) - wyszlo mnie 800 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za rady <bmw_2>

oggy jesli chodzi o generalke silnika to jeden mechanik powiedział że końcowa cena to 5 - 6 tyś. jeśli natomiast chodzi o turbo to jest we wrocku gościu który zajebiście regeneruje. na ulicy czechowickiej. regenerowałem tam turbo do służbowego opla to ze starych części został tylko kawałek obudowy, wymienił całą reszte na nówki. do opla to 800. do bmw jak się pytałem to 1000. pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...