Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


stożek-czy warto?


Rekomendowane odpowiedzi

witam

Mam kolejne pytania a mianowicie czy warto zakładać stożek do 6cyl m20b20?bo słyszałem opienie ze stożek warto założyc dopiero od 16 zaworó...i czy będzie jakaś różnica w spalaniu?bo teoretycznie większa dawka powietrza=większa ilość podawanego paliwa..dobrze myśle czy źle?proszo o opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli chodzi o spalanie to powinienes zmienic auto na mało litrazowe! ja mam stozek ale nie wiem czy jest różnica bo kupile auto ze storzkiem! ale prawidłowo załozony polega zeby nie ciagnał ciepłego powietrza od silnika! czyli trzeba wsawic jakas przegrode miedzy silnikiem a stozkiem i dobry dolot z zewnatrz! wtedy jest prawidłowe działanie stozka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra źle napisałem...stożek + kompletny dolot i odgrodzenie od silnika tak żeby ciągło tylko zimne powietsze...mi nie chodzi o te 10 koni bo to brednie ale o popraw momentu bo to chyba osiągne?

osiagniesz przy obrotach rzedu 6tys w gore, ale jak to dobrze zrobisz to jest mala gwarancja ze straty miec nie bedziesz ;] juz pisalem gdzies gdzie jest opis... a bede dobry wujek i zapodam ten link po raz enty. Widze ze dobrze zaczynasz wiedzac ze musi byc przegroda bo 80% uzytkownikow ma go od tak na przeplywce wsadzonego :|

http://scirocco.pl/articles.php?id=57

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg.mnie najlepsze rozwiązanie to sportowe wkładki filtrów,tzn. kupujesz sportowy filtr który wkładasz w miejsce oryginalnego bez żadnych przeróbek. Pare razy takie wkładki montowałem i zawsze jest podobny efekt,odczuwalna różnica przy niskich obrotach,ewentualnie lekka poprawa w spalaniu. Miałem sportową wkładkę firmy K&N w M20B20 w piątce i tak właśnie było,że lepiej się rozpędzała z niższych obrotów niż ze zwykłym filtrem,poza tym lekko zmniejszyło sie spalanie. Pamiętaj,że musisz uwolnić wydech jak chcesz mieć jakiś efekt. Chociaż ostatni tłumik załóż przelotowy,a najlepiej kata też takim zastąp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wolałbym jednak stożek niż sportową wkładke a wydech...juz dawno nie mam kata i do końca czysty przelot:)i moge smiało powiedzieć że moment się poprawił teraz chchiałbym jeszcze założyć stożek a potem sportowy kolektor wydechowy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze mis ię wydawało że właśnie tak do 5 tyś ciągnie lepiej i ogólnie lepiej się zbiera ale nie znam się na tym na tyle żeby się klócić.

To co powiesz ludziom którzy maja magnetyzer badz strumienice co im 10km :shock: daje i to czuja ... :mrgreen:

Nie ma to jak autosugestia ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Mam kolejne pytania a mianowicie czy warto zakładać stożek do 6cyl m20b20?bo słyszałem opienie ze stożek warto założyc dopiero od 16 zaworó...i czy będzie jakaś różnica w spalaniu?bo teoretycznie większa dawka powietrza=większa ilość podawanego paliwa..dobrze myśle czy źle?proszo o opinie.

Nie no daje daje... przykładowo zestaw kompletny do e36, 328i firmy K&N daje 8.6 konia (potwierdzone hamownią), ale za to kosztuje tyle co promocyjny laptop acera w magnolii w saturnie - 1400 brutto ;)

Zestaw który nie jest potwierdzony wynikami z hamowni - 870 brutto ;)

Skjuzmi... wery mocz, ale za ten 1400... to ja wolę zmodyfikować wydech ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...