Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


funkcje REST i sensor deszczu


Rekomendowane odpowiedzi

Mam dwa pytania dotyczace obslugi dwoch rzeczy w E39 (1999r)

Pierwsza kwestia to REST. Opowiedzcie jak to działa i jak sie zalacza? Tzn wiem ze jest aktywna ta funkcja jak jest chłodniej. Wiec dzis kiedy bylo 9,5 stopnia a moze i w porywach mniej wciskałem guzik REST i nic sie nie działo (dioda nie swiecila), wiec mam pytanie czy moze ona działa przy okreslonej konfiguracji (np wlaczona klima, albo ustawienie temp, albo nawiewow) - poprostu nie wiem jak to zalaczyc, a moze mam to zepsute...

Druga kwestia to sensor deszczu. I tu tez zastanawiam sie czy przypadkiem nie jest on zepsuty, no albo jestem młotek i nie umiem go aktywowac. Lałem wodą po szybie (czarne miejsce za lusterkiem) i nic... doradzano mi aby przelaczyc wajche wycieraczek i 1 pozycje w gore i wtedy zalacza sie standardowy motyw przerywany (dziala czy jest deszcz czy nie)

Help me :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytania dotyczace obslugi dwoch rzeczy w E39 (1999r)

Pierwsza kwestia to REST. Opowiedzcie jak to działa i jak sie zalacza? Tzn wiem ze jest aktywna ta funkcja jak jest chłodniej. Wiec dzis kiedy bylo 9,5 stopnia a moze i w porywach mniej wciskałem guzik REST i nic sie nie działo (dioda nie swiecila), wiec mam pytanie czy moze ona działa przy okreslonej konfiguracji (np wlaczona klima, albo ustawienie temp, albo nawiewow) - poprostu nie wiem jak to zalaczyc, a moze mam to zepsute...

Help me :D

U mnie tez to nie dziala albo jestem mlotek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Funkcja REST uaktywnia się tylko na wyłączonym silniku np. gdy stoisz na przejeździe kolejowym i są spełnione dwa warunki

po 1 na zewnątrz jest poniżej 15'C

po 2 silnik jest na tyle dogrzany, że może oddać zapas ciepła na nagrzewnicę dmuchawy,

zapala się wtedy dioda przy guziku.

Zazwyczaj w mieście lub na krótkich trasach nie uda Ci się uaktywnić tej funkcji.

Co do czujnika deszczu to u mnie go brak :cry:

Pozdro

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Pablo za pomoc! Działa funkcja bez zarzutu. Dzis przetestowałem. Ale stwierdzic musze ze silnik musi byc dosc dobrze nagrzany. Ale ciekawa funkcja, tylko ciekawi mnie ile to potrafi skutecznie dogrzewac :). W zime to pewne przetestuje.

Jeszcze tylko kwestia czujnika deszczu. Moze ktos jednak go ma i uzywa?? To moze opisze jak on działa... Dzieki z góry!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...