Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


[e36] 1.8 M43 95 - zawory/popychacze pomocy


pardons

Rekomendowane odpowiedzi

Witam - wczoraj zatankowałem na prawie pusty bak paliwo (z przymusu było to paliwo ze stacji spod marketu auchan) - ok 10l. I po przyjeździe do domu usłyszałem że odezwał sie któryś z zaworów/popychaczy? - stukanie kilka sekund i przerwa i znowu. Wcześniej tego nie było (nawet wczoraj rano bo bym usłyszał). Dzisiaj sie wystraszyłem i pojechałem zalać kolejne 10l juz na normalnej stacji na ktorej zwykle tankuje. Dodatkowo wlałem troche dodatku Shell uszlachetniającego benzyne. Mam pytanie czy to zjawisko mogło miec zwiazek z paliwem i czy przejdzie samo ?

Czy tak poprostu z dnia na dzien mogły paść cichutkie idealne dotąd popychacze ? Na nowym paliwie przejechałem dopiero 15km i nie stwierdziłem poprawy.

Jakies 1000km temu zmieniłem olej na 10W40 mobil - nie wiem na czym jeździł wcześnij. A stukać zaczęło wczoraj. Mam gruntowne pytanie - czy jest szansa że to samo przejdzie z czasem i jest to chwilowy objaw czymś spowodowany ?

Czy wymiana szklanek pomoże w tym przypadku ?

Prosze o pomoc - pisałem na innych forach i nikt mi nie pomógł.

pozdrawiam

Jan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej paliwo nie ma nic do tego.

Powiadasz, że olej wymieniłeś około 1k temu to OK.

Prawdopodobnie tak jak piszesz masz już popychacze do wymiany.

A zacznijmy od tego ile masz już przejechane i czy wiesz kiedy były ( bo na pewno już były ) wymieniane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zacznijmy od tego ile masz już przejechane i czy wiesz kiedy były ( bo na pewno już były ) wymieniane?

Auto ma na liczniku 150 tys (95 rok) - czy to prawda - nie wiadomo. W sobotę jadę do zaprzyjaźnionego mechanika, który mi sprawdzi co się z autem dzieje.

PS. czy wymieniając szklanki muszę wymienić również wałek i inne podzespoły? Czy raczej podczas typowej naprawy popychaczy wymienia się głownie tylko "szklanki" - i czy muszę kupować wszystkie 8 czy tylko te wadliwe?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...