Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Bmw 316 coupe zalety i wady ?


baca 190

Rekomendowane odpowiedzi

Witam bardzo.

Mam pytanie, zastanawiam się nad kupnem BMW 316 Rok produkcji: 1997, 130 000 km, 100 KM (74 kW), Pojemność skokowa: 1600 cm3, benzyna, z gazem sekwencyjnym. Dodam że bedzie to moje pierwsze bmw i troszke sie obawiam, duzo osób sądzi ze bmw sie czesto psuje ciężko dostać części do auta i do tego sa bardzo drogie itp.....

Ja chciałbym usłyszeć waszą opinie, co sądzicie o tym bmw? jak ten silnik chodzi na gazie sekwencyjnym, ile pali i wszystkie główne informacje i zaszrzeżenia? z góry dziekuje za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba mowa o E36, według mnie za słaby silnik na taką masę. W E36 2.0 to podstawa,

no chyba że 318is. Co do awaryjnosci to jak w kaazdym iineym aucie, zalezy na co trafisz.

Jezeli bedziesz dbal o auto bedziesz czerpal przyjemnosc z jazdy....

pozdro <bmw_2> <bmw_3>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czlowieku jak ty wladowales w nia 3,5 kola to ile ona kosztowala? 9000? poza tym jak w takim stanie byla to chyba lepiej juz maluchem jezdzic. jakbym kupil auto w ktore musialbym wpakowac tyle kasy to bym sie nawet tu nie logowal.a co do zawieszenia to jak sie dziur nie omija i sciga z byle frajerem spod swiatel to latwo je rozjebac. ja osobiscie wolalbym 320 16V 150PS albo juz te 316 bo 1,8 to ni w dupe ni w oko - ani osiagow ani ekonomii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czlowieku jak ty wladowales w nia 3,5 kola to ile ona kosztowala? 9000? poza tym jak w takim stanie byla to chyba lepiej juz maluchem jezdzic.

ja bym jednak wolal E36 jak 126p.... pozatym jak wsadzil w nią juz te 3500zl

to pewnie ma teraz sprawne auto... a nawet jeśli dal 9000+naprawy3500 to

12.500zl to jeszcze nie taki majątek....

jakbym kupil auto w ktore musialbym wpakowac tyle kasy to bym sie nawet tu nie logowal

:lol: :lol: to fajnie,ale moze nie każdego stac na nowe w idealnym stanie BMW

wiec kupuje starsze, do malych poprawek i pomału robi z nim porządek...

co do zawieszenia to jak sie dziur nie omija i sciga z byle frajerem spod swiatel to latwo je rozjebac.

niekoniecznie, ja jadąc spokojnie na Krakowskiej rozwaliłem zderzak lampy i zawieche

jak w dziure wpadłem :? pozatym na naszych drogach ciezko nie trafić na dziure :roll:

wolalbym 320 16V 150PS albo juz te 316 bo 1,8 to ni w dupe ni w oko - ani osiagow ani ekonomii

napewno 1.8 lepsze jak 1.6 bo palą podobnie a 1.8 elastyczniejsza jest wiec wolalbym

jakos tą 1.8.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję pojeździć trochę e36 1.6 a teraz mam e36 1.8. Motorek 1.6 jest troszkę za mały do tej budy. Troszke kiepsko u niego z dynamiką, ale do spokojnej jazdy sie jak najbardziej nadaje. Na autostradzie spokojnie te 160-170 km/h poleci.

jednak różnica pomiedzy 1.6 a 1.8 jest wyczuwalna.

Atutem w Twoim przypadku jest ten sekwencyjny gaz. Przyznam, że przed zakupem autka rozważałem założenie gazu, albo kupno auta juz z instalacją, ale przy rosnacych cenach gazu i spalaniu mojego 1.8, dałem sobie spokój.

Na twoim miejscu rozejrzałbym się za e36 z silnikiem 1.8. Jeśli nie robi Ci różnicy czy to ma byc sedan, czy coupe, to szczególnie polecam coupe z motorkiem 1.8 is (kod silnika: M42) (niestety ten silnik montowali tylko w coupejach :( ). Silniczki 1.8i też są niczego sobie, ale trochę słabsze.

Co do cen części, to nie jest tak tragicznie. Oczywiście części oryginalne są dośc drogie, ale nie ma problemów z zamiennikami. Np: oryginalny amortyzator tylny BMW kosztuje około 450 zł a gazowy (czyli lepszy) zamiennik tylko 85 zł, oryginalna pompa wodna 344 zł, a najtańszy zaiennik 80 zł.

I jeszcze jedno, części do silnika 1.8is są na ogół droższe i trudniej dostępne.

Wybór nalezy do ciebie :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...