Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Kilka pytań,E36.


aSkO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Moja wspaniała kobieta kupiła dwa dni temu auto, E 36 z 2000 roku silnik 1895cm, mnie przypadła nieukrywana przyjemność obsługi tego auta. Stąd kilka pytań. Jutro wybieram się na wymianę oleju, wybrałem B&W na Buforowej 120, skłonny byłem odwiedzić serwis Stando, ale 450 zł za wymianę oleju to chyba przesada? Nie uważacie? na Buforowej wymiana 50zł + 170 olej ( Mobil 1 5W50 ) + filtr 40 zł. Co sądzicie o tym oleju? Wymienię również płyn w układzie chłodzenia i filtry paliwa i powietrza. Z tego co wiem w tym silniku ( ZI-R4 ) rozrząd napędzany jest poprzez łańcuch, być może się mylę?? Auto ma 93 tys. przebiegu więc jeśli to łańcuch to do jego wymiany zostało sporo czasu. Po jakim przebiegi należy wymienić łańcuch? 400 000 tys.? Pytanie ilu zaworowy jest ten typ silnika? Mam zamiar wymienić również paski klinowe, sprzedawca zaskoczył mnie właśnie takim pytaniem. Na co jeszcze zwrócić uwagę w tym modelu? Jakieś punkty newralgiczne? Dzieki za pomoc!

[ Dodano: 26 Październik 07, 14:54 ]

To oczywiście E46! Wybaczcie mały błąd:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Moja wspaniała kobieta kupiła dwa dni temu auto, E 36 z 2000 roku silnik 1895cm, mnie przypadła nieukrywana przyjemność obsługi tego auta. Stąd kilka pytań. Jutro wybieram się na wymianę oleju, wybrałem B&W na Buforowej 120, skłonny byłem odwiedzić serwis Stando, ale 450 zł za wymianę oleju to chyba przesada? Nie uważacie? na Buforowej wymiana 50zł + 170 olej ( Mobil 1 5W50 ) + filtr 40 zł. Co sądzicie o tym oleju? Wymienię również płyn w układzie chłodzenia i filtry paliwa i powietrza. Z tego co wiem w tym silniku ( ZI-R4 ) rozrząd napędzany jest poprzez łańcuch, być może się mylę?? Auto ma 93 tys. przebiegu więc jeśli to łańcuch to do jego wymiany zostało sporo czasu. Po jakim przebiegi należy wymienić łańcuch? 400 000 tys.? Pytanie ilu zaworowy jest ten typ silnika? Mam zamiar wymienić również paski klinowe, sprzedawca zaskoczył mnie właśnie takim pytaniem. Na co jeszcze zwrócić uwagę w tym modelu? Jakieś punkty newralgiczne? Dzieki za pomoc!

[ Dodano: 26 Październik 07, 14:54 ]

To oczywiście E46! Wybaczcie mały błąd:)

No to w Auto-Chip na przedmiejskiej masz chyba taniej... a jak dla mnie i bliżej i generalnie jestem bardzo zadowolony z serwisowania auta w tym właśnie warsztacie. Co do oleju... leją Castrola. Generalnie to powinieneś zmienić wszystkie płyny, zrobić generalny przegląd auta.

Silnik jeśli jest R6, to ma 24V ;) Sprawdź zawieszenie i cały błędy w kompie - nie wiem ile diagnostyka pełna w stando bo uciekłem jak za abs krzyknęli 450 :D ale w chipie za to samo zapłaciłem 100 w przypadku e36, e46 chyba podobnie jakoś.

Poza tym warto zaznaczyć, że w Auto-Chip mają pełną stację diagnostyczną (robią również przeglądy) i całą potrzebną elektronikę do BMW, łącznie z najnowszymi modelami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na Buforowej wymiana 50zł + 170 olej ( Mobil 1 5W50 ) + filtr 40 zł. Co sądzicie o tym oleju?

5W50? Dziwne, ja do swojego E36 z M43 pod maską leję 10W40.

Hmm... Gdzieś spotkałem się z oznaczaniem tych silników w E46 jako M43TU, a w sumie pod koniec tysiąclecia BMW coś zaczęło mieszać z oznaczeniami, więc może te sliniki nie są identyczne. :/

Co do firmy - Osobiście mam teraz Castrola i jest spoko. 8) :wink: A z tego co słyszałem, to Mobil 1 jest jednym z lepszych olejów jakie można wlać do auta.

Z tego co wiem w tym silniku ( ZI-R4 ) rozrząd napędzany jest poprzez łańcuch, być może się mylę??

Jest łańcuch na 100 %. Jedno zmartwienie mniej. :wink: :mrgreen:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej wymieniony,łącznie zapłaciłem 250zł. Olej Mobil 1 5W50;filtr oleju;filtr powietrza. Myślę że niedrogo. Warsztat godny polecenia! Prócz tego koleś zmierzył jeszcze temperaturę zamarzania płynu chłodniczego:) Niby drobnostka ale świadczy to o jego podejściu do klienta. Za dwa tygodnie jadę wymienić paski klinowe ( są dostępne na miejscu cena 110zł za oba ); wąż odpowietrzający skrzynię korbową i tylne łożysko. Co do łożyska, nie wydaje mi się aby zużyło sie w wyniku eskploatacji, auto ma 92 tys przebiegu. Prawdopodobnie poprzedni właściciel próbował driftować:D i koło dostało boczne uderzenie np. w krawężnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...