Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


czip do 328i


woz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wlasnie przeczytalem o czipie do 540iA i tez bym sie spytal. Czy ktos moze wie o jakiejs dobrej (sprawdzonej) firmie zajmujacej sie czipami? Mam e36 328i i chcialbym jej jakiegos czipa wlozyc. :evil:

Znalazlem na allegro taka oferte:

http://moto.allegro.pl/item260159929_chip_bmw_318_320_325_327_m3_328_535_.html#photo

Wszelka info mile widziane!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

najpierw musisz sie dostać do komputera. jest do niego dostęp od podszybia od prawej strony(pasażera) trzeba odkręcić 4 plastikowe nakrętki chyba nasadową 10 potem ściągnąć to co one trzymają. dalej jest plastik na 4 śrubkach który trzeba tak samo zdjeć

i tam będzie komputer przykręcony 2 śrubkami który trzeba wyjąć i sprawdzić jego numer przed kupieniem chipa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi czipsami to sprawa wyglada tak , wiekszosc programów do E30 / E36 jest bez

problemu dostepna na necie a całosc operacji sprowadza sie do odczytania numeru

komputera i dobrania kosci (czysty Epromek kosztuje około 7-10zl) nagranie na niego

oprogramowania w byle jakim serwisie elektronicznym od 1 browara do maks 20zł

wiec płacenie za to samo 120zł to jak dla mnie kosmiczna przesada :lol:

Jak znajde na dysku programy do E36 to wrzuce na serwer bmw_beer <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja!

Dzieki Michal i Mordulec za info <bmw_beer>

Mordulec, pewnie masz racje z tym co piszesz, ale ja znam swoj zapal do wszelkich rzeczy komputerowych. Ja + nigdy nie ma czasu + lewus komputerowy + na tyle lewus, ze nawet nie wiem co to jest czysty epromet o ktorym piszesz = wlasny wypalony czip w roku 3010 :D

A tak z ciekawosci tych chipow roznych na necie - niektore twierdza, iz podkrecaja np 15KM i 21Nm, niektore zas, ze 20KM i 30Nm. Czy wszelkie dane podawane przez sprzedawcow tych czipow, to sa z palca wyssane, czy raczej sprawdzilyby sie na hamowni?

Dzieki raz jeszcze za info i pozdrawiam

<bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawosci tych chipow roznych na necie - niektore twierdza, iz podkrecaja np 15KM i 21Nm, niektore zas, ze 20KM i 30Nm. Czy wszelkie dane podawane przez sprzedawcow tych czipow, to sa z palca wyssane, czy raczej sprawdzilyby sie na hamowni?

Wiesz co tak wlasciwie to wypadało by zacząc od tego ile tak naprawde koników pod

maską zostało przy oryginalnym Chipie , następnie doprowadzic w miare do serii

usunąc usterki / błedy kompa itp a potem dopiero wrzucic czipsa i jeszcze raz na

hamownie.

Jesli chodzi o same programy to widziałem juz różne wersje najwiecej jest

do E36 325i / 328i / M3 w zaleznosci od wersji dodaja maksymalnie do 20KM.

:drunk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Chlopcy nei kupujcie zadnych chipow one nic nie daja... No moze 2-3KM w wysoki mzakresie obrotow czyt.6000-6500obr...

jesli naprawde chcecie podniesc moc pojedzcie do profesjonalnego zakladu tuningowego, ktory napisze nowy program raze mz pomiarem (koszt ok. 1200-1800zl)

Nie wierzcie w bajk itypu + 15KM i 30NM itp... :!:

Jesl imasz 328i to zainwestuje w kolektor ssacy z M50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wszelka info mile widziane!

Pozdrawiam

No więc tak.. rozglądałem się za chipem do swojego... też 328i... i sprawa wygląda tak, że na dobrą sprawę hamownia + chip, tak profesojnalnie zrobione, to około 1500-2000 zł, bawić się samemu we wgrywanie programów... ja odpuściłem.

Co do tego co daje chip... to daje od 5-25 koników, moment.. z 280 do 310. Czy gra jest warta świeczki i czy nie zaszkodzi to silnikowi ? nie powinno ;) Ale ja odpuściłem. Te koniki które są, wystarczają... do jeżdżenia po wrocławiu i tak jest ich ze 150 za dużo ;) Względy praktyczne wygrały - szkoda mi 2 tys zł na chipa, który da mi parę koni więcej z których i tak większej radości nie będę miał, bo marnują się w korasach.

Krótko i na temat - wolę kupić M3 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wg mnie w wolnossącym silniku samego chip'u nie ma sensu instalować, nie to to takich efektów jak w silnikach doładowanych. Moim zdaniem nowe oprogramowanie można wrzucić, bo jakiś modyfikacjach typu wymiana kolektora + całego wydechu, całego układu dolotowego. Wtedy wymiana części (przykładowe, ale ludzie w wolnossących od tego zaczynają, chyba) w połączeniu z zestrojeniem wszystkiego to daje już jakiś efekt. Samego chipu do silników wolnossących nie polecam. Można auto shamować, żeby zobaczyć w ogóle jak się silnik ma. Czytałem troszkę, ze silniki x28 maja często wyższą moc nic katalogowa, a jakiejś gazecie czytałem, ze seria miała chyba aż 210 koni. Na ul. Opolskiej we Wrocławiu jest Jetronic, można shamować i zobaczyć ile auto ma koni, bo może fabryka dała jakiś prezent :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

No i wrocilem.

Czipa dawno odpuscilem. Czekam na zestaw ze stanow, ktory pozwoli na zamontowanie kolektora ssacego m50. Kolektory wydechowe sportowe juz sa. Uklad przelotowy z sportowym dedykowanym do 328i tlumikiem rowniez, plus inne bajery typu K&N. Jak zaloze ten kolektor ssacy, to jestem umowiony z kolesiem, ktory zajmie sie oprogramowaniem do mojej bejcy, uwzgledniajac wszystkie modyfikacje itd. Za to bedzie bral 600zl. W tej cenie jest wliczony wjazd na hamownie 2 razy (przed przegramowaniem i po). To, mysle, ze jest najleposza opcja! Jak to wszystko zrobie to sie pochwale dokladnie wynikami, wtedy bedzie cos wiadomo.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz przybliżyć co to za zestaw, że można zamontować kolektor ssący od M50, rozumiem, że M50 to silnik np. 325 z roku 1994?? Jak skończysz to pochwal się jakich modyfikacji dokonałeś - konkretnie co zamontowałeś - i jaki wynik ostatecznie uzyskałeś na hamowni. Ja jestem w trakcie przekładki na M52B23 - 323. A w związku z tym, że w przyszłości planuję podnosić moc w tym silniku, chcę zasięgać jak najwiecej informacji o możłiwościach tuningu. Czy ten zestaw będzie pasował do mojego przyszłego silnika - E36 323 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pozwala on na zamontowanie kolektora m50 na 328 i m3 (tak, m50 z 325i np z 94 roku). Rzecz w tym, ze nie da rady sciagnac kolektor m52 i tak ot wlozyc na jego miejsce m50, dlatego ten zestaw sie przydaje bo upraszcza montaz. Podaje link:

http://www.koperformance.com/BMW/engine/manifolds/ko/ko_performance_bmw_parts_m50_manifold_conversion_kit_e36_m3.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę, to jest chyba cały zestaw z przerobionym kolektorem czy tak?? Myślałeś o zamontowaniu sześciu przepustnic??? Więcej mocy można zyskać, tylko narazie się tym nie interesuje, poza tym nie wiem czy taki KIT można gdzieś dostać. Ciekawe czy ten zestaw pasuje do silnika w BMW E36 323?? Zastanawiające jest też to, że ten zestaw z przerobionym kolektorem można zamontować do M3? Czy wynika z tego, że M3 ma słabszy kolektor od 325??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja mam czip w m50b25 i woze go od okolo miesiaca. Zrobilem ok 1000km. Na hamowni nie bylem ale co najwazniejsze spadku mocy nie czuc. jedynie spalanie spadlo mi z 11l/100km na ok 9,5-10l/100km. czip mialem od znajomego co handluje na allegro i dal mi go do przetestowania. Juz go nie wyciagam. Jedyna wada to taka ze nie ma odcinki a moze i jest ale powyzej 7000rpm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Z tego co widzę, to jest chyba cały zestaw z przerobionym kolektorem czy tak?? Myślałeś o zamontowaniu sześciu przepustnic??? Więcej mocy można zyskać, tylko narazie się tym nie interesuje, poza tym nie wiem czy taki KIT można gdzieś dostać. Ciekawe czy ten zestaw pasuje do silnika w BMW E36 323?? Zastanawiające jest też to, że ten zestaw z przerobionym kolektorem można zamontować do M3? Czy wynika z tego, że M3 ma słabszy kolektor od 325??

Pisalei, ze w m3 wg hamowni, zyskali moc 18KM. Nie wiem jak z silnikami 323, ale jesli chcesz to moge do nich napisac. Mam maila do goscia, u ktorego to zamawialem. Daj cynk czy chcesz info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

z tym podnoszeniem mocy to bywa najczęściej tak,że najpierw chcesz wiecej mocy kupujesz chipa,potem jakis filtr,potem kolektor ,potem znowu coś ,ani sie obejrzysz jak uzbiera sie tego złomu za 5-10tyś. zł,a mocy ciągle będzie mało,w końcu zacznie ci przeszkadzać głośna praca wydechu,podwyższone spalanie i kasa wyrzucona w błoto,najlepiej odrazu albo kupić mocniejsze auto albo jeżdzic tym co się ma i odkładać sobie na nowsze lepsze autko,ale wybór należy do ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos w tym jest, zdecydowanie. Moze glosna praca silnika nie, ale ostatnio zrobilem male sumowanie wydatkow na te wnetrza, kola, dodatki i silnik 230 konny. Lekko sie przerazilem. no i przerazilem sie znowu kiedy podjechalem na stacje i na bak wydalem magiczna kwote 300zl. Powiedz mi, ile pali twoje 320d?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc ludzie a wiec czipa polecam jak najbardziej ale tylko i wylacznie do turbo disli lub turbo benzyna w przypadku tylko benzyny ruznica bedzie znikoma nie warto :wink: a dla niedowiarkow w dislu ruznica jest powaznie odczuwalna po zczipowaniu 525tds e39 tak darlo ze rozlecialo sie sprzeglo <bmw_1> .................. zalezy od programu ENZO ten byl extremalny czyli czarny dym z rury i odlot ciekawe ile bys zrobil na standardowym sprzegle przy ostrej jezdzie chyba ze kolega jezdzi jak baba :mrgreen: wiadomo ze zalezy od stanu pojazdu przy czipowaniu w tym przypadku tak bylo sprzeglo po 4 mies dalo du........ <bmw>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc ludzie a wiec czipa polecam jak najbardziej ale tylko i wylacznie do turbo disli lub turbo benzyna w przypadku tylko benzyny ruznica bedzie znikoma nie warto :wink: a dla niedowiarkow w dislu ruznica jest powaznie odczuwalna po zczipowaniu 525tds e39 tak darlo ze rozlecialo sie sprzeglo <bmw_1>

Cos nie teges miales to spzreglo :lol:

Kolega mial schipwoanego 525tds e39 i jakso latal :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...