Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Jak rozwiązać układ wydechowy?? w sedanie E36 318 M40


Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem sobie komplecik spoilerów do swojej E36-tki i mam pewien dylemat, w tylnim zderzaku przewidziane jest miejsce na dwie koncówki tłumika a ja mam standardowo jeden w swojej Bejce :?: I teraz moje pytanie: jak mam rozwiązać cały układ wydechowy żeby to miało "ręce i nogi" czy warto inwestować w strumienice?? jakie polecacie tłumiki?? "ryczące" odpadają!!! sąsiedzi by mnie wysiedlili :) czy może założyć jedem tłumik i dwie efektowne końcówki (nakładki) tłumika chce mieć takie same koncówki jak na fotce, jakie są przyrosty mocy?? Chce żeby to ładnie wyglądało nie szukam wielkiego przyrostu mocy choć kilka kucy więcej przyda się.

Dorzucam link z allegro z takim zderzakiem

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=81237210

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm żadnych strumienic nie polecam :mrgreen:

jak juz to wywal środkowy tlumik i załóż przelotowy, a puszke koncową Ulter, auto delikatnie mruczy bardzo delikatnie, nawet jak cisniesz do odcięcia to nie jest natarczywy dźwiek. Koszt tłumika z płaską końcówką i montażem 370zł, ja tyle placilem, gwarancja 2lata i TUV dostajesz. Ew. mozesz wywalić kata i też przelocik załadować.

Jeśli to dla ciebie za duzy koszt bo musialbys 2 puszki to jest 2x370zł+ przeloty, to

tańsze rozwiazanie to seryjną puszke z drugiej strony, i końcówki do wyboru, robią

na Piłsudzkiego, mi za to policzyli 400zl, wydech na 2strony i koncówki dwie, praca silnika

sie nie zmienia.

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie układ rozgałęziony jak coś robić to już pożadnie żadnych atrap!!! i właśnie oto chodzi żeby "wiochy" nie było tylko cichy delikatny pomruk

A gdzie mam zacząć się rozgałęziać?? za przelotem czy przed i założyć dwa po jednym na strone??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak założyć 2 puszki, troche roboty jest bo trzeba dołożyć wieszaki itp.

a to rozgalezienie to jest przed pierwszą puszką i idzie rura do drugej puszki,

no i stamtąd juz końcówki.

Co do wydechów, prawdziwy Remus za puszke z ładną końcówka zapłacisz hmm z 700zl za sztuke, pozatym Remus ma piękny basowy dźwięk ale na wysokich obrotach jest głosny,

Supersprint ma fajny dźwięk ale do sportowego auta, troche głośny, dlateog polecam ULTERa, stosunkowo tani, dżwiek ma nienajgorszy :wink:

PS: puszka supersprinta z owalną końcówką 780zl sztuka..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no 780zł/szt, to cały układzik kosztowałby mnie gdzieś 2 tysiaki jak dla mnie to troszke za dużo żeby wydać tle kasy na sam wydech, szukam jakiegoś tańszego rozwiązania chyba rozejrze sie za Ulter'em, poczekam jeszcze na inne opinie, do wiosny jest jeszcze trochę czasu ale już trzeba coś planować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...