Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Termostat w m10


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wie ktoś może przy jakiej temperaturze płynu powinien otwierać sie termostat? silnik m10

Hej!

Wg niemieckiej książki o BayerischeMotorWagen powinnien zacząć się otwierać w przedziale temperatury 80-88 stopni,

maksymalne otwarcie powinno nastąpić przy 95stopniach.

Co Ci się dzieje? Ja właśnie jestem po niedawnej wymianie termstatu,niedogrzewał mi się.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odp bede sprawdzał czy działa.. Dzieje mi sie: na dworze -18 stopni a mi temperatura na 3/4 wskaznika latem przy +30 nie przekraczał połowy... sprawdzałem węże i wszystkie ciepłe oprócz dolnego pod termostatem tym co do chłodnicy prowadzi... auto zalane płynem, garazowane czyli wiem ze napewno nic nie zamarzło Jedyny mój pomysł to wymontować termostat i sprawdzić czy wogóle działa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odp bede sprawdzał czy działa.. Dzieje mi sie: na dworze -18 stopni a mi temperatura na 3/4 wskaznika latem przy +30 nie przekraczał połowy... sprawdzałem węże i wszystkie ciepłe oprócz dolnego pod termostatem tym co do chłodnicy prowadzi... auto zalane płynem, garazowane czyli wiem ze napewno nic nie zamarzło Jedyny mój pomysł to wymontować termostat i sprawdzić czy wogóle działa...

Hmmmmm......

A myślałeś o czujniku temperatury,że może być walnięty ??

U mnie właśnie czasami wskazówka od temperatury wariuje,raz nie pokazuje nic,raz pokazuje na czerwone pole,normalnie mam na połowie,lekko poniżej.

W każdym bądź razie pomyśl o czujniku że coś się pieprzy,mi póki wiatrak działa nie chce się z tym bawić.Daj znać co było u Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Dzisiaj wymontowałem termostat i sprawdziłem go i jest w porzadku... działa bardzo dobrze... nie wiem co spowodowało ze wtedy tak sie zdarzyło ale dzisiaj juz temp cały czas w normie.. moze płyn juz stracił swoje właściwości i gdzies go wtedy troche chwyciło.. auto mam jakies 2,5 roku i nigdy nic z układem chłodzenia nie robiłęm moze najwyzszy czas zmienic plyn.... dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyn chlodniczy nie traci swoich właściwości (no chyba, że ktoś doleje wody i go rozcieńczy). Zazwyczaj wymienia się go przy poważnych remontach układu chłodzeni (np. wymiana chłodnicy) albo przy remoncie silnika.

Poza tym, gdyby Ci przymarzł termostat, to po rozgrzaniu silnika na 100% by odpuścił.

Prawie napewno walnięty jest czujnik temperatury.

A przy -18 naprawdę ciężko rozgrzać silnik do tego stopnia, żeby się termostat otworzył, zwłaszcza, że ogrzewanie kabiny odkręcone jest na full.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyn chlodniczy nie traci swoich właściwości (no chyba, że ktoś doleje wody i go rozcieńczy). Zazwyczaj wymienia się go przy poważnych remontach układu chłodzeni (np. wymiana chłodnicy) albo przy remoncie silnika.

A tutaj to bym się nie zgodził, wprawdzie na właściwościach płynu dokładnie się nie znam, ale nie bez powodu zalecana jest wymiana raz na dwa lata, teoretycznie ;-)

W każdym bądź razie coś tam się z nim nei tak może dziać.

Poza tym, gdyby Ci przymarzł termostat, to po rozgrzaniu silnika na 100% by odpuścił.

Prawie napewno walnięty jest czujnik temperatury.

A przy -18 naprawdę ciężko rozgrzać silnik do tego stopnia, żeby się termostat otworzył, zwłaszcza, że ogrzewanie kabiny odkręcone jest na full.

Też stawiałem na czujnik, bo jak pisałem wcześniej, mój czasami mi pokazuje że fura rozgrzała mi się do czerwoności ;-)

A co do rozgrzania przy -18 to powiem Ci , że fakt faktem dłużej się nagrzewał, ale jak czujnik miał się dobrze to pokazywał temp. na połowie skali :) Czyli daje radę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...