Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


oj ta bm-ka mnie wykonczy:-( PROBLEM Z HAMULCEM


Rekomendowane odpowiedzi

witam ! problem wyglada tak jest mieki pedal (jest to wersja z ABS-em ) odpowietrzalem hamulce , i nic dalej nic !!!! pedal jest mieki , calutki czas gdy hamuje lapie przod a tyl wogule nic spi tylnie kola spia !!! czasem slychac powietrze z pedalu hamulca sie wydobywa wyraznie slychac powietrze .z Nawiewami sobie poradzilem a z hamulcami leze :-( MIAL KTOS JUZ TAKI PROBLEM PROSZE O POMOC !!!! Z GOY DZIEKUJE jak by ktos mogl opisac proces odpowitrzania hamulcow to bede bardzo wdzieczny . bo juz sam nie wiem czy robie to dobrze czy nie. chce to bmw doprowadzic do stanu BDB . ...tylko jest ciezko ...... wymienilem cylinderki , i klocki hamulcowe dalej nic to nie pomaga. pedal jest twardszy gdy nie chodzi silnik , gdy odpale wchodzi prawie w podloge . gdy odpowietrzalem prawe kolo to pedal schodzil az do podlogi , na pozostalych 3 minimalnie.... RATUUUNNKKKUUU :cry: :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po1 hamulce odpowietrza się od najdalszego odpowietrznika po2 piszesz że słyszałeś powietrze pod pedałem hamulca tzn możesz mieć uszkodzone uszczelnienia pompy po3 piszesz że przy odpowietrzaniu trzech kół nie schodził pedał do końca może trzeba byłoby wymienić płyn hamulcowy po prostu może być już zanieczyszczony <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie ,zrób tak:wyssij strzykawką ile się da płynu ze zbiorniczka,zalej nowym,wsadz kogoś niech ciśnie pedał,w układzie z abs odpowietrza się koła przednie potem tylne,na odpowietrznik wciśnij elastyczną przezrocztstą rurkę,jej drugi koniec zanuż w pojemniku ze starym płynem,odkręcaj odpowietrznik 1/2obrotu tak długo aż pedał na wszystkich kołach będzie przy podłodze,a w rurce nie będziesz widział powietrza-pamiętaj o uzupełnianiu płynu w zbiorniczku.W razie czego pytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ! problem wyglada tak jest mieki pedal (jest to wersja z ABS-em ) odpowietrzalem hamulce , i nic dalej nic !!!! pedal jest mieki , calutki czas gdy hamuje lapie przod a tyl wogule nic spi tylnie kola spia !!! czasem slychac powietrze z pedalu hamulca sie wydobywa wyraznie slychac powietrze .z Nawiewami sobie poradzilem a z hamulcami leze :-( MIAL KTOS JUZ TAKI PROBLEM PROSZE O POMOC !!!! Z GOY DZIEKUJE jak by ktos mogl opisac proces odpowitrzania hamulcow to bede bardzo wdzieczny . bo juz sam nie wiem czy robie to dobrze czy nie. chce to bmw doprowadzic do stanu BDB . ...tylko jest ciezko ...... wymienilem cylinderki , i klocki hamulcowe dalej nic to nie pomaga. pedal jest twardszy gdy nie chodzi silnik , gdy odpale wchodzi prawie w podloge . gdy odpowietrzalem prawe kolo to pedal schodzil az do podlogi , na pozostalych 3 minimalnie.... RATUUUNNKKKUUU :cry: :cry:

Jeśli prawidłowe odpowietrzanie nic nie da.... to podjedź do jakiegoś warsztatu (po raz kolejny polecę Auto-Chip na przedmiejskiej 1). Sprawdź czy siłownik hydrauliczny sprzęgła działa tak jak powinien i czy on nie zapowietrza jakoś układu. Nie jestem pewien jak jest w bmw bo stosunkowo krótko mam to auto, ale w większości aut przez ten siłownik przepływa ten sam płyn co przez hamulce ;) Taki przypadek miałem już w poprzednim aucie, że przez ten wygibas kosztujący chyba 60 zł takie jaja były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na początku dziękuje za porady i BARDZO DUŻĄ POMOC !!! mimo tego ze jest niedziela i tak wraz z kolegą będziemy w garażu walczyć z tymi hamulcami.... już mam ostatni etap prac nad tym BMW to są właśnie te hamulce. I dodam w końcu fotki na forum...i szczęśliwy <bmw_3> . Co do problemu tak słychać powietrze czasem pod pedałem hamulca...DZIĘKI NAPRAWDĘ WIIIEELLKKKIIE DZIĘKI ZA POMOC !!!! dziś walka z nimi i oby było ok z tymi hamulcami. Opisze wieczorem jak sprawa wygląda . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim: ŻADNYCH ZESTAWÓW NAPRAWCZYCH DO POMPY HAMULCA !!!!

chcesz miec problemy, kombinuj.

Jak na moje: membrana serwa jest peknieta. Uzywane serwo kosztuje w granicach 150 PLN.

Odpowietrzenie: od prawego tylnego kola zaczynasz, pozniej lewy tyl, prawy przod i lewy przod - po 2-3 wcisniecia na kolo - tak zeby plyn sciekal rowno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim: ŻADNYCH ZESTAWÓW NAPRAWCZYCH DO POMPY HAMULCA !!!!

chcesz miec problemy, kombinuj.

jakie problemy jeżeli nie działa druga sekcja pompy czyli tył to serwo nie ma z tym nic wspólnego .

Hamulce zawodzą pedał można wcisnąć do oporu

przyczyna :nieszczelne przewody,uszkodzone uszczelnienia tłoków w pompie hamulca lub cylinderku ,hamulec tarczowy: uszkodzony stały pierścień gumowy uszczelniający

naprawa :dokręcić połączenia przewodów lub je wymienić na nowe .wymienić uszczelki .Wymienić części pompy hamulca lub całą pompe , naprawić zacisk hamulca .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...