Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Koło zamachowe


nulka22

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem... Pojechałam dzisiaj do Stando,żeby zerknęli na auto (e46,320d,2002r.),czy wszystko jest ok. Okazało się, że koło zamachowe mam do wymiany. Po dodaniu gazu odgina się. Wcześniej byłam w auto-chip i nic takiego mi nie znaleźli. Już sama nie wiem co myśleć... Proszę o pomoc, jakie są objawy w aucie padającego sprzęgła zamachowego? Sprawa dość pilna, bo jutro po południu powiedzieli żebym przyjechała na wymianę, bo zaraz może się rozsypać. Koszt 900 zł koło + 500 zł. robocizna. Koledzy,proszę poradźcie i pomóźcie uklon_bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgło nie ślizgało się. Pojechałam tam, bo po 1.chciałam umówić się na zmianę klocków ham, a po 2.coś lekko rzegotało przy dodaniu gazu, tak ok. 900 obr/min było to słychać. Ale to był problem z rurą. Teraz okazał się inny problem-koło zamachowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedz rano do auto-chipa i zapytaj o to koło,na miejscu jak coś znajdą to powiedzą.

ano co racja to racja... w stando chcieli mnie złoić na abs ciężką kasę.... w chipie udało się to zrobić za 220 zł ;) doszukiwali się nie wiadomo czego, chcieli jakieś sprzęty diagnostyczne zakładać do auta żebym z nimi jeździł... diagnoza była prosta jak drut, w chipie zrobili to w jeden dzień, spokój do dzisiaj :)

w chipie jednak najlepiej rozmawiać z szefem (taki sympatyczny Pan Wiesław)

a co do sprzęgła zamachowego.... ee.... jeśli chodzi o 2 masówkę... to kurde... po pierwsze 900 zł to chyba używka jakaś (a to mija się z celem) a po drugie, jeśli to koło sprzęgła, to jak można to zobaczyć bez rozbierania... ? u mnie 2 masówka była ewidentnie pęknięta lekko i jakoś się nie rozleciała, ale za nowe dałem 1200 zł i to z rabatami solidnymi... za to oryginał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wszystko się wyjaśniło. Byłam w Chipie, jednak walnięte jest koło dwumasowe. Panowie tam są naprawdę świetni! Szef nie chciał zebym jechała moim autkiem do domu, bo może się całkiem rozsypać to koło i dał mi auto zastępcze. Super miła i fachowa obsługa. A najlepsze jest to, że w Stando chcieli za wymianę 400 albo 500 zł., a w Chipie 100 zł :D Co do wrześniowej naprawy mojej BMKi za 10.000... poszło coś w przepustnicy, jakaś pierdułka się oderwała, wpadła do tłoków i narobiła bałaganu ( tak powiedzieli w Stando), powiedzieli żebym kupiła silnik (4000 zł) a ich robocizna wyniosła 6000 zł. pytanie_bmw Pewnie dałam się naciągnąć... ale cóż. Teraz jak bedzie potrzeba, to tylko w Chipie będę naprawiała swój samochód :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wszystko się wyjaśniło. Byłam w Chipie, jednak walnięte jest koło dwumasowe. Panowie tam są naprawdę świetni! Szef nie chciał zebym jechała moim autkiem do domu, bo może się całkiem rozsypać to koło i dał mi auto zastępcze. Super miła i fachowa obsługa. A najlepsze jest to, że w Stando chcieli za wymianę 400 albo 500 zł., a w Chipie 100 zł :D Co do wrześniowej naprawy mojej BMKi za 10.000... poszło coś w przepustnicy, jakaś pierdułka się oderwała, wpadła do tłoków i narobiła bałaganu ( tak powiedzieli w Stando), powiedzieli żebym kupiła silnik (4000 zł) a ich robocizna wyniosła 6000 zł. pytanie_bmw Pewnie dałam się naciągnąć... ale cóż. Teraz jak bedzie potrzeba, to tylko w Chipie będę naprawiała swój samochód :)

No więc.... powiem tylko tyle.... jak 6 klocków wzięli za przełożenie silnika, to chyba się z .... ten no... na rozum zamienili ;) To aż się w pale nie mieści. Ja generalnie w stando auta nie serwisowałem, więc nic złego o nich powiedzieć specjalnie nie mogę... poza tym, że nie serwisowałem bo za samo zdiagnozowanie problemu z abs krzyknęli taką kasę, że zawróciłem od razu... i tak trafiłem do chipa i powiem szczerze, że naprawdę nie żałuję.

A szef... faktycznie super człowiek :) p.s. jak będziesz obierać auto to proszę podziwiać ślicznie nowy kaseton nad bramą wjazdową <bmw_1>

edit: nie no bez jaj... remont na oryginalnych częściach wyszedłby taniej niż 6 tys zł ;) przegięli pałę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolezanka chyba ostro jezdzi ze juz zdarzyla tak auto popsuc.

Racja... chyba czasami troszkę przeginam z tą prędkością:)

To co napisał SataN to racja. We Włoszech jakaś babka jeździła tym autem i pewnie cieszyła się bezawaryjną jazdą. W każdym serwisie jakim byłam tak mi powiedzieli. Mam w końcu autko swoich marzeń i... cały czas płacę za to. Ale i tak kocham <bmw> :) Auto mam już zrobione, wina była koła pasowego, mieliście rację:) Dziękuję Wam za pomoc, i że polecono mi Auto-Chip bmw_beer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w końcu autko swoich marzeń i... cały czas płacę za to. Ale i tak kocham <bmw>

Poczekaj... któregoś pięknego dnia z tej miłości popłyną łzy i zaczniesz zgrzytać zębami i będziesz chciała je spalić jak po raz kolejny wyczyści Ci portfel <bmw_1> U Ciebie to pół biedy, bo to diesel... a trzeba było kupić 2.8 benzynę, to dopiero frajda przy tankowaniu :party: i koło pasowe 2masowe... 1300 :shock: aaaa... dobra bo zaraz wezmę butelkę benzyny i szmatkę i zapalniczkę i uwolnię się od tego toksycznego związku z bmw :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...