Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Felgi-polerowanie


FRYCIU

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatnio kupiłem felgi 15 RH w cenie złomowej

Teraz wziąłem się za nie i poleruje ranty!

Jak zrobie do końca to się pochwalę!!

[ Dodano: 21 Grudzień 07, 17:59 ]

A to juz gotowa felga po kilku godzinkach szorowania papierem sciernym i 1 godzince polerowania pastą!

Fotki słaba bo z komórki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś polerowałem rant w alu,to założyłem na auto felge,podniosłem fure do góry,zapiąłem 2 i przyłożyłem szmatkę z pastą do rantu,a motor kręcił mi kołem. Wszystko fajnie szło,tylko nieco się grzała szmatka jak ją przyciskałem do rantu i parzyło łapy. Wrzucaj foty jak zrobisz. A sprawdzałeś czy proste?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom felgi są proste!! Kupiłem je od kolesia który miał je na aucie ale sprzedawał auto i alce zostały miał je na zło wywieść bo były w strasznym stanie (powłoka lakiernicza) z rantów odpadał lakier i były wżery w aluminium

A felgi tez sam sprawdzałem w wulkanizacji i tez powiedzieli ze proste!!

na 1 fotce masz już jedną skończoną muszę ją jeszcze dokładnie spolerować filcem na wiertarce bo ręcznie tak dobrze nie idzie!!

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, a teraz zadam pewnie durne pytanie...

Nigdy tego nie robilem. Jak np starej feldze zrobic polerke? Jakims drobnym sciernym na mokro zetrzec pierwsza warstwe a pozniej jakas pasta przeczyscic?

ja piernicze, chyba jestem troche do tylu w niektorych sprawach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woz,

Kupujesz papier ścierny wodny! O grubości ziarna zaczynając od 400, 500, 600, 800, 1000, 1500, 2000! Kupujesz jakiś środek do usuwania powłok lakierniczych na SCANSOL!

Nakładasz scansol na felgi lakier robi się miękki ściągasz lakier z felg!

Później zabierasz się za szlifowanie zaczynając od 400 kończąc na 2000 lub 2500! Musisz mieć dostęp do bieżącej wody! płukać felgę, moczyć papier po jakiś 4 godzinkach szlifowania masz gotową felgę do polerowania!

Najlepiej jest polerować pastą firmy AUTOSOL Metal Polish jest na allegro!!

Paste nakładasz na ścierkę flanelową i nacierasz!! Później można wsiąść filc i dokładnie prze polerować całą felgę! I gotowe!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...