Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


turbo


Rafałs

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiem się nad nitro lub alternatywnym rozwiazaniem mianowicie turbo...

Mam m43b16 i nie chce robic swap'a tylko wycisnąc wiecej mocy z tego motoru, gdyż nie widziałem jeszcze compacta z nitro lub turbo w takiej pojemnosci...

Czy ktos wie jakie są koszta turbo ? i gdzie ewentualnie to można zrobic ? pytanie_bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsc jest wiele ale teraz problem tkwi w tym zeby wszystko zrobione bylo na cacy i z zestrojeniem i ogolnie. Powiem Ci szczerze ze ja rowniez po powrocie z UK ostrze zeby na Popsucie :wink: serduszka w swoim Ac.S

Mniej wiecej koszta turbokit'u to jakies min.6000-7000zl. Z tego co czytalem są to pelne zestawy wraz z interculerem i blow-off.Ponoc profesionalne itd. do tego same modyfikacje silnika to spore koszta(juz nie mowiąc o zakuciu) Ponoc bez zakowania tez mozna ale silnik dlugo niewytrzyma(zalezy jakie parametry chcesz wycisnąc)Ja do swojej e32 wyliczylem koszta min.12000zl :/. Wiec sporo i chyba dam sobie spokoj!!!

Zaglębilem sie za to bardzo mocno w temacie instalacji podtlenku azotu gdyz jest to najszybszy i najlatwiejszy sposob na znaczną poprawe osiągow. I mysle ze to jest cos dla nas.Przy umiejetnym i mądrym obchodzeniu sie z instalacją silniczek dlugo pozyje bez dolegliwosci.Przekonuje tez duzo wiekszy zakres poprawy osiągow ,lecz wadą bedzie iz to chwilowa dawka emocji i nieposzalejesz na nim ze startu(odpalic mozna przy wyzszych obrotach i gdy autko cos tam ruszylo) Jak wyczytalem to srednio aby nieprzeciązac silnika to strzaly ustawia sie na niespelna 20sekund(4,5kg.butla wystarczy na ok.36 strzalow,koszt napelnienia to ok.50zl za 0,5kg)

I tu moje spekulacje i obliczenia zamykają sie w kwotach 7000-8000zl.(w koszta wliczam poządne przygotowanie silnika,generalka,jakas wyczynowa uszczelka,oraz "mokre nitro" )

A czemu mokre?Gdyz jest duzo wydajniejsze,niekatuje tak silnika jak "suche" i ma wlasne dodatkowe wtryski podające dodatkowe paliwo wraz z podtlenkiem wiec nietrzeba sie bawic z seryjnym ukladem paliwowym. Jezeli wszystko jest tak cukierkowe jak piszą w necie to mozna naprawde sporo osiągnąc .Aha,we Wrocku jest firma zajmująca sie montarzem i serwisem nitro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje turbo to jednak spore koszta i duzo czasu trzeba poswięcic na ta zabawę na początku :? A nad NITRO to juz od dawna myslałem :lol:

Napisałes o tej firmie we Wrocku... chodzi Ci o MOTIP na Borowskiej ? czy INTERCARS na Armi Krajowej ?

Zresztą pogadamy sobie na spocie :D Będziesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...