Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


wymiana oleju BMW318i-przebieg 200000km


Rekomendowane odpowiedzi

No wiesz jak nie wie jaki olej byl.

Przypuscmy, ze byl syntetyk to jak naleje mineralu bedzie wszytk ook.

w przeciwny mwyapdku, lepiej nei myslec :!:

Kolega jak kupil m3 GT, wlasciciel mu pwoiedzial, ze byl Syntetyk.

Wiec kolega dolal syntetyku, oakzal osie ze wlascicie lsie pomylil i byl mineral.

feket: obrocone panewki - koszt 8000zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak sprowadziłem klient też mi zalał mineralany (przebieg 114 000 km)

po 5 miesiącach zaczeły mi popychacze klekotac, wywaliłem bociany i zalalem

połsyntetyk 10W40 marki ford i po kolejnych 6 000 połsyntetyk mobil1 S,

nic nie wypłókało nic nie stuka i pali mniej <bmw_3>

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie sluchaj ich. kup srodek do plukania silnika,wypłucz silnik i wlej pełny mobil 1 5w50, sprawdzony temat, jak wlejesz mineral to problemy pojawią sie szybko najpierw popychcze pozniej wałek rozrządu i dzwigienki a na koniec cylindry i pierscienie. poł syntetyk wydluzy ten czas, a na pełnym nie bedziesz miec problemów.

Silnik musi byc w srodku czysty bez nagarów, a tylko pełny syntetyk nie osadza nagarów. i przypadkiem nie kupuj filtra oleju filtrona, badziewie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojej wczesniejszej , jezdzilem na pelnym minerale . Powiem tak , katowana byla strasznie i nic jej sie nie dzialo przez ten olej . W tej aktualnej nie wiem co jest zalane , niedlugo bede wylewac wszystko i zaleje czyms nowym . Ale sam nie wiem jakim . Bo jezeli byl zalany mineral , no to tego sie bede trzymac ewentualnie zmienie na pol syntetyk pol mineral , bo widzialem juz panow co zalewali po mineralnym czysty syntetyk i po splukaniu nagarow ladowali w warsztacie z wymiana uszczelki w najlagodniejszym wypadku ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tymi olejami to róznie ja jezdze na MOBIL 1 i wg. mnie jest ok, znajomi na CASTROLU GTX i SHELLU i mowią ze to są ok oleje, a czytałem już ze np. Mobil jest średni bo bardzo szybko splywa, jest zbyt zadki, podobno najlepsze oleje do ostrej jazdy robi MOTUL

ale jak mowie tylko tak słyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tak sadzicie to czy widzieliscie silnik w srodku po oleju syntetycznym?? i taki sam silnik po mineralnym.

Zobaczcie sobie pierscienie, kanały olejowe.

A wałki rozrzadu to niby od czego sie wyrabiaja(m10 m20 m30 m40 ) od zapchanych kanałów olejowych.

A co jest lepsze ?? luzny pierscien w rowku czy zapieczony i podparty, wycierajacy gładź cylindra.

A hydraulika to niby od czego wali. od syfu w samo regulatorach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tak sadzicie to czy widzieliscie silnik w srodku po oleju syntetycznym?? i taki sam silnik po mineralnym.

Zobaczcie sobie pierscienie, kanały olejowe.

A wałki rozrzadu to niby od czego sie wyrabiaja(m10 m20 m30 m40 ) od zapchanych kanałów olejowych.

A co jest lepsze ?? luzny pierscien w rowku czy zapieczony i podparty, wycierajacy gładź cylindra.

A hydraulika to niby od czego wali. od syfu w samo regulatorach

chyba przesadzasz, jak projektowano np.M10 to jeszcze syntetyków nie mieli,

czyli na minerała jest zrobiony <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i co z tego ze nie byl projektowany pod syntetyk, na syntetyku dluzej wytrzyma.

Tak samo mozna by twierdzic ze elementy mechaniczne w silniku m10 są do d..y.

Że materialy nie takie lub cos podobnego.

Stare są najlepsze. Silniki były robione z dużym zapasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...