Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


BMW E36 1.8-->pytanie?


aras

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich!

wczoraj wygralem aukcje na e-bayu i w sobote mam sie spotkac z kolesiem w sprawie zakupu BMW.Mam pytanie do Was ile takie Bmw pali, jak z osiagami i czy te silniki w pierwszych modelach mialy jakies wady?Koles robil cos z glowica(chyba wymienial uszczelke) jakis czas temu ale to dokladnie dowiem sie w sobote.Przebieg wynosi okolo 150 000km i jest drugim wlascicielem. Samochod kupuje w angli bo mieszkam tam.

Dzieki za wszystkie odpowiedzi.

Tu daje link: http://cgi.ebay.co.uk/1991-BMW-318i_W0QQitemZ4607826430QQcategoryZ9837QQrdZ1QQcmdZViewItem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec

To jest dokładnie taka sama E36 jaka ma Yan00sh happy_bmw

Co do spalania to koło 10L po miescie w trasie mniej , silnik M40

czyli taki sam jak był montowany w E30tkach raczej wielkich

problemow z nim nie ma trzeba pilnowac rozrzadu i olejów i bedzie OK

Troche ryzykowne takie kupowanie bez wczesniejszego ogladniecia auta

ale mam nadzieje ze wszystko bedzie OK <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem w posiadaniu takiej E36-tki z silnikiem 1.8 M40 pali mi od 10l przy 120km/h na trasie, do 8 litrów też zejde ale to musi być wolna trasa trzeba ustabilizować prędkość i obroty ja przy 120km/h silnik trzymam na 3500 obr/min i pali wtedy 8l 9l ale ja i tak licze 10l/100km na trasie i od 12litrów w mieście, osiągi 1.8 nie powalają na kolana ale nie jest źle :) moim zdaniem poszukaj lepiej 2.0 24V 150KM pali ok 2litrów więcej od 1.8 ale silnik Vanos jest świetny, zdecydowanie lepsze osiągi od 1.8 i ta kultura pracy silnika 8) .

Jak będę kupował następną Beemke E36 to poniżej 2 litrowego silnika nie zejde w życiu.

Teraz żałuje że 2l Vanosa nie kupiłem :( mogłem szukać chociaż 1.8ISa

Nrx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwazam tak samo jak faraon - teraz tez bym szukal mocniejszego silnika i o lepszej kulturze pracy. trzeba jednak powiedziec ze 1.8 jest znacznie lepszy od 1.6. U mnie pali o wiele za duzo bo jakies 14 litrów gazu w cyklu mieszanym i musze podjechac do jakiejs regulacji instalki a jak to nie pomoze to bede myslal o ewentualnych innych przyczynach.

aha, i polecam ten silnik po modyfikacji w 93 roku. min.zamieniono pasek na łańcuch co jest o wiele wygodniejszym w eksploatacji rozwiazaniem. pozdrawiam i zycze udanego wyboru!

no to troszkę za duzo :P mój pali 12l gazu.a co do regulacji:jak mi wyregulowali to palił 18l :shock: .wkurzyłem się i sam go poskręcałem i teraz mieści się w normie :mrgreen:

co do silników...m43 o którym mówisz jest lepszy od m40 ale przeważnie tak to jest że najpierw się kupuje autko a potem dopiero wchodzi na forum :? ja jakbym tak zrobił to napewno kupiłbym coś mocniejszego :mrgreen: :mrgreen: happy_bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...