Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


DOBRANIE FELG I OPON DO E39 525d


Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie do wszystkich posiadaczy bemek

Mam bmw 525d i czy założenie felg 18 cali o rozmiarze 235 na przód i na tył takie same tylko o profilu 265 jest głupotą? gdyż są to koła polecane do bmw M5. W książce serwisowej bmw do mojej 525d polecają 17 cali koła i 225 profil tył i przód auta maksymalnie, chociarz w książce inne bmw jak np. 540 w benzynie jest dostępne z kołami 18 cali i 235 i 265 profil?

czy po włożeniu kół 18 cali z 235 przód i 265 tył komfort jazdy dużo spadnie i spalanie ropy znacznie wzrośnie w porównaniu jakbym założył koła 17 cali i opony 225 lub 205?

A co z przyśpieszeniem może 529 d ze 163 PS jest za słabe na takie wielkie koła i opony ?

Jak to właściwie z tym wszystkim jest czy mogę jeździć na takich kołach i zawieszenie się nie rozleci? Mam takie koła 18 cali i zastanawiam się czy sprzedać je i kupić 17 cali i opony 225 czy jeździć na nich?. Auto wygląda naprawdę super ale co z tego jak "może" koła są za wielkie do 525d.

dziękuje za porady

pozdrawiam

Pawel <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o przyspieszanie to trzeba przeliczyć średnicę koła,

jeżeli koła będą większe od zalecanych to spadnie przyspieszanie, wzrośnie prędkość max, a licznik będzie zaniżał czyli będziemy jechali więcej niż pokazuje,

w przypadku mniejszych kół niż zalecane będzie odwrotnie - przyspieszanie się polepszy, spadnie prędkość max., a licznik będzie zawyżał,

a przelicza się tak, np koło 17 " opona 225/50

17x25mm + 225x0,5 - 50 to jest wysokość opony wyrażona w % w stosunku do szerokości,

oczywiście im szersze kapcie to oporu toczenia większe, chociaż to też zależy od opony ( producent, typ bieżnika itd)

pewnie że dla 540 zalecają szersze kapcie chodzi głównie o przyczepność uklon_bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na polskie drogi najlepiej zalóż 225 na 4 kola, jesli masz kombi na pneumatycznym zawieszeniuto zaloz 205 poniewaz asc czesto bedzie ci sie zaswiecalo(zwlaszcza na kosce)

Jeśli chodzi o 535 540 i m5 to ma zupelnie inne przednie zawieszenie, sztywniejsze i wieksze tuleje drazkow reakcyjnych,jesli zalozysz opony wieksze niz 225 bedziesz jezdzic po koleinach , poprostu tragedia, zaloz 225 na 16^, najlepszy wybor na polske.A po drugie im szersze opona i wieksza ilosc cali tym droższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej stronie poniżej znajdziesz konfigurator coś sobie dopasujesz znajomek miał 18" w e36 skręcane są na sprzedaż za 2000zł miał z przodu 235/40/18 a z tyłu 245/35/18

wyglądał fajnie latał bokami ale faktycznie komfort gorszy ,ja miałem 225/50/16 przód i tył

także na polskie syfiaste drogi 17" to max <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

złapałem kontakt ze sklepem Zender ze szczecina i czekam na odpowiedz chłopaka który ma mi załatwić zamianę felg tylnych opony o profilu 265 na 18 cali felga na felgi 18 cali opony 235. Felgi bedą z niemiec z BMW bede musiał mu dopłacic tylko nie wiem ile jeszcze. Prawde mówiąc to czekam już miesiąc ale się nie odezwał ? sam nie wiem widzę że ciężko bedzie mi wymienic te tylne felgi na mniejsze bo ponoc wszyscy którzy je mają chcieli by tak zrobić jak ja....jak nie wymienie ich to założe te ktore mam i tyle i bede smigał najwyżej poleci mi coś tam w zawieszeniu i komfort jazdy spadnie i przyśpiecha ale na tym akurat tak bardzo mi nie zależy bo i tak kołysam się moją 525d tylko po mieście i stoję w korkach

szkoda tylko że drogi po tej zimie sa tak rowalone ze szkoda każdej fury na te drogi jest naprawde tragedia!!! i to nie tylko w miastach ale i na trasach dwópasmowych itp., no nie da się jezdzić, nie wyobrażam sobie jak wpadne z moimi felgami 18 cali od M5 w taką dziurkę !!! a szłyszałem że przynajmniej w Wawie drogowcy nie zamierzaja dużo naprawiać po tej zimie...dobrze że mam skuter na lato i bede nim smigał a BMKa chyba od świeta...

trzymajcie się, pozdrawiam :lol:

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...