Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


520se 150ps czy to malo, za slabe?


Tomski

Rekomendowane odpowiedzi

Jezdze ta "basia" od roku i powiem szczerze ze ciezko jest nia zerwac gume.na skrecie latwiej pupa leci w bok, ale na prostym starcie strzela jak rakieta lecz nie zostawia gumy.ja wiem ze to wazy ale...a moze ja poprostu nie umiem.he he

co wy na to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec
Jezdze ta "basia" od roku i powiem szczerze ze ciezko jest nia zerwac gume.na skrecie latwiej pupa leci w bok, ale na prostym starcie strzela jak rakieta lecz nie zostawia gumy.ja wiem ze to wazy ale...a moze ja poprostu nie umiem.he he

co wy na to ?

z tego co pisałes poprzednio o felgach i oponach to zeby zostało cos na asfalcie to masz

chyba za szerokie kapcie , bo 150KM wystarczy zeby spokojnie przypalic opone przy

starcie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pisałes poprzednio o felgach i oponach to zeby zostało cos na asfalcie to masz

chyba za szerokie kapcie , bo 150KM wystarczy zeby spokojnie przypalic opone przy

starcie :lol:

O nie.To ani na starych ani na nowych wiekszych nie moge?troche tak mi sie wydawalo,ale z drugiej strony myslalem ze 225 to normalny rozmiar dla takiego auta.ostatnio z nudow ogladalem na aukcji 5 tki z 2,5L=192ps.to by bylo lepsze. oraz 3jki e36.ale jak to ma moc to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cięzkie jest i 150KM starcza zeby dynamicznie ruszyć z miejsca ale poszaleć to moze mniej :wink: Jeżdze czasami Omegą A 2.6 150KM to do 120kmh auto idzie przeciętnie

żadna rewellacja za to później jest juz szybka :mrgreen:

Omega ma opony 215/40R16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to palenie gumy na starcie to jakis warunek uzytecznosci albo sprawnosci samochodu ?? Duzy wplyw na to czy spalisz i jak spalisz maja opony bo 150 konikow to zupelnie wystarczajace. u mnie jest 125KM i bez problemu z mocnego startu spali troszke kapcia ale nie licz na to ze ze 150KM i tej masy startujac bedziesz ciagnal kapcia niewiadomo ile i zostawial klebista chmure i kilku mtrowe slady . Dokonca nie kumam tego o co ci chodzi bo spalic kapcia to 2000 pojec i kazdy je rozumie na swoj sposob dlatego moze napisz dokladniej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to palenie gumy na starcie to jakis warunek uzytecznosci albo sprawnosci samochodu ?? Duzy wplyw na to czy spalisz i jak spalisz maja opony bo 150 konikow to zupelnie wystarczajace. u mnie jest 125KM i bez problemu z mocnego startu spali troszke kapcia ale nie licz na to ze ze 150KM i tej masy startujac bedziesz ciagnal kapcia niewiadomo ile i zostawial klebista chmure i kilku mtrowe slady . Dokonca nie kumam tego o co ci chodzi bo spalic kapcia to 2000 pojec i kazdy je rozumie na swoj sposob dlatego moze napisz dokladniej .

Oczywiscie ze to nie warunek.Lecz myslalem ze gdy bede chcial ruszyc "z piskiem opon" a nie palic gume stojac w miejscu,zrobi to bez problemu.mylilem sie wiec zadalem pytanie,bo nie wiem czy mam tak slaby silnik jak na to auto czy poprostu to tak juz jest. <bmw>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z jakich obrotów ruszasz?

mala przygazowka...nie wiem 3-4 tysiace.i powinno slizgac a tak nie jest.widocznie kolega mial racje duze kapcie i dlatego.jestem zielony w te klocki, ale sprzeglo lapie od polowy i dopiero rusza.to moze byc przyczyna?jak nie to trudno nie jest to warunek.ogolnie spisuje sie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam, że to brak umiejętoności kolegi, albo strach przed wyjącym silnikiem :>

Wprawdzie konkretnej gumy nie spaliłem bo i nie można 70konnym dieslem,ale bez problemu peugeot 405 kombi 1.9 D,70KM na kołach R15 195/60 darł kapcia .

Moja 102 KM i daje radę na oponach 195tkach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekko ja przyhamuj na starcie i puści dyma :D Wszystko pali gume , nawet Uno 1.0 45KM (udokumentowane filmikiem :lol: )

A tu jak najbardziej się zgadzam. Kiedyś koleżanka, też dieselkiem,Golfem zapierała się że tym się kołem nie zakręci.....zakręcił :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dzieki panowie zabieram sie do trenowania.he he

Napewno macie wszyscy po troche racji, wcale tego nie neguje.Moze porostu za duzo gralem w nfs ug i wyobrazalem sobie "odrzut rakietowy" na starcie z 1,5tonowego auta ze standardowym silnikem.Pozdrawiam :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe tak na marginesie odnosnie NFS-a to dalem kolesiowi sie przejechac moja bunia powiem tyle ze koles bez prawka i umiejetnosci oczywiscie jazda na parkingu . Wystartowal chyba z max obrotow az cisnienie oleju sie zapalilo :D:D:D Stwierdzil ze w NFS-ie tak ruszaja i jest bezproblemowo :D:D Tak to jest po grach a reflektory mojej buni zobaczyly wtedy chyba niebo poraz pierwszy z tej perspektywy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...