Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


ABS i kntrola trakcji


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam problem z ABS i kontrolą trakcji w E-39 2.5 TDS 1998 r. Podczas jazdy zaswiecily mi sie kontrolki i stracilem ABS I kontrole trakcji. JAk wlączam zaplon i nawet jak ruszam delikatnie to jest oki a po chwili zapalaja sie kontrolki i juz po moich elektronicznych bzabezpieczeniach. Może ktoś wiec co może być przyczyną takiej awarii. Pozdrawiam i proszę o pomoc milośników <bmw>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!!na tak nowych urządzonkach się za bardzo nie znam ale u mnie przyczyną braku abs było nadmierne ładowanie alternatora.winny był regulator napięcia. abs działa w określonym przedziale napięcia 10-16v [jeśli dobrze pamiętam].jeśli napięcie jest zbyt małe lub wysokie układ się wyłącza,jeśli masz dobry powinnien trzymać cały czas około 14v bez względu na prędkość obrotową silnika.u mnie momentami 23v :mrgreen: .być może też któryś z czujników lub kabelków łączących je się uszkodził [są delikatne].jeśli piszesz że stało się to w czasie jazdy to mogło np.urwać kabelek od któregoś z czujników.jeśli odpalasz auto i stoisz w miejscu to czujniki mogą niebyć jeszcze aktywne a gdy ruszasz któryś[uszkodzony] z nich może niewysyłać sygnału o ruchu koła i wszystko się wyłącza :|

P.S. ostatnia część jest tylko przypuszczeniem!!! :roll:

<bmw_2> pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj sprawdzilem wszystkie kable przy kolach polączenia z czujnikami i niczego tam nie widze. Zaopserwowalem ze nawet jak stoi w miejkscu nie chca juz gasnac te kontrolki. Zastanawiam sie nad wymianą czujnikow ABS bo i one sa przy okazji odpowiedzielne za kontrole trakcji. Pozdrawiam wszystkich <bmw> i moze ktoś z Was spotkal sie z takim uszkodzeniem i da mi znać. <bmw_2>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec

Słuchaj tak jak pisał Laz winą moze byc zbyt niski lub zbyt wysoki prąd ładowania

ja mialem to samo w passacie swieciło sie prawie wszystko ABS , kontrola poduszek itp

wiec jak cos to podjedz do jakiejs wiekszej firmy ktora sprzedaje akumulatorki i

oni maja takie urzadzenia do badania sprawnosci akumulatorów i prądu ładowania

mysle ze bez problemu to sprawdza zwłaszcza ze zajmuje to 2 minuty <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podjedż na jakąś lepszą diagnostykę tam cię podłączą pod kompa, pomieżą i posprawdzają elektrykę.czujniki można też zmierzyć ale niewiem jak.poszukałbym na innym forum[gdzieś to widziałem :roll: ale dziś niemam czasu bo muszę do wałbrzycha jechać a śnieg po kolana <bmw_1> <bmw_1> ]

pozdro <bmw_2>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam dokładnie ten sam problem. Kontrolka zaświeciła się podczas jednego z hamowań i tak juz sobie świeci. Posprawdzalem sobie wszystko i okazało się, że to któryś z przekaźników od ABS (u mnie są 2 takie przekaźniki w skrzynce bezpieczników). Jeden to przekaźnik główny sterowania ABS (czerwony) a drugi to przekaźnik od pompy ABS (szary) i to właśnie ten drugi mi padł.

Przekaźniki radzę kupić w salonie i najlepiej pokazać im stary, bo jest kilka wersji w zależności od rocznika i można kupić zły.

Koszt około 85 zł/sztuka.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem to samo!! To samo potem raz sie zaswiecalo raz nie jakos rok temu. I ostatnio w zimie na chwile sie zapalilo ale sam znow naprawilem. A robilem to tak nie fachowo bo nie mam czasu. Przy prawym kole przednim ida z gory 3 kabelki razem i wchodza w jakis plastik nad dolnymi wachaczami. wzialem je wyprostowalem i troche naciagnalem od gory wepchalem i dziala, chcoiaz byl moment ze czesto nie dzialalo mimo tej naprawy ale jak mowie od roku raz sie zdarzylo, najlepiej zrobic nowa kostke przy tym prawym kole. Ale na bank to bedzie to! Mam e39 2000r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...