Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


BMW E36 318TDS


Levik

Rekomendowane odpowiedzi

a moze ja coś powiem jest to 1,8 Turbodiesel ma on moc 90 KM cechuje się niskim spalaniem ale osiągi także mizerne ... zwłaszcza w E-36 Touring . silnik tak samo jak 2,5 TDS jest z komorą wstępną jeszcze nie bezpośredni wtrysk paliwa Common Rail auto że tak powiem dla ludzi po 40 tce ale to takich którym juz nie zależy na osiągach tylko na spalaniu z wiekiem tak bywa robisz się zgredem i nie chcesz pękać juz z siana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tds czyli uważaj żeby go nigdy nie przegrzać -czytaj sprawne wisko i zawsze stan płynu chłodzącego. Nie wolno go gonić tak jak benzynę i po dłuższej jeżdzie nie wyłańczać odrazu niech pochodzi jak staniesz z 3min co by się turbina nasmarowała inaczej szybko szlak ją trafi a wtedy szykuj kasę na regenerowaną od 600zł w góre tylko nie wiadomo ile pochodzi gwarancji z reguły rok. <bmw>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm...Nie wiem czy ktos z osob wypowiadajacych sie o silnikach tds mial takie...bo troche nie jest tak jak mowicie...po pierwsze...to prawda ze trzeba sprawdzac aby wisko bylo sprawne i stan plynu chlodzacego... pod drugie turbine trzeba chlodzic gdy sie autko kreci a prz spokojnej jezdzie mozna wylaczyc...i w dieslach wcale to nie musi dlugo trwac...ok 30 sekund..do 1 min..czy autko dla prykow..dobry 2.5tds..na manualu da rade silnikowi 2.0 na vanosie...oczywiscie mowie tu o zdrowym tdsie...na hamowni wykasuje wiekszy moment i moc.niz jest to podane seryjnie... 1.8 tds..sluzy do lajtowego lansu... no i w miare malo pali...osobiscie majac 2,5 tds.. uwazam ze trza zwrocic uwage.. czy pompa jest zdrowa,,, czy nie jest mokra turbinka... wiadomo ze wszystkie filtry i olej wymieniac trza regularnie... dbac o plyny... sprawdzac wtryski bo szczegolnie sterujacy lubi sie sypac a nowy troche kosztuje , napinacz paska lubi sie wyjebc. a tak to silnik marzenie hehe ...slyszalem ze lubia sie sypac rowniez glowice i szklanki ale narazie mi nic nie teges a mam juz 220tys i w sumie autko troche czasem sie kreci do 4 tys z hakiem... hehe pozdrowka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

318 tds ma pojemnosc 1700cm. a oleju do nowego silniku wchodzi 5,5l.

a turbina przed wylaczeniem nie smaruje sie tylko chlodzi, smaruje sie podczas jazdy.

I tu się mylisz robi jedno i drugie. Chłodzi ale chodzi też o olej fakt smaruje podczas jazdy ale po nagłym wyłączeniu silnika nie tylko nie zdąży się się schłodzić ale i oleju jest mało na jej częściach i właśnie ta minuta jest po to aby schłodzić i dobrze przesmarować <bmw_3>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do TDS słyszałem o pękających wałach nie wiem czy to prawda bo osobiście nie spotkałem się z takim przypadkiem myśle jednak że 2,5 tds da rade 2,0 Vanos a to za sprawą większego momentu obrotowego i turbosprężarki która i tak doładowywuje silnik 2,5 litrowy więc stawiam na TDS jeżeli chodzi o osiągi drugą sprawą TDS wychodzi ekonomiczniej ... ale jak zawsze cos kosztem czegoś w eksplatacji będzie droższy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...