Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


VANOS - gdzie i za ile?


Gość pi3s

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Od jakiegos czasu stuka mi Vanos w m50.. Poruszalem ten temat juz na innym forum, ale tam sa ludzie z calej Polski.. No wiec tak:

- pojechalem z tym do B&W Broszko na ul. Armii Krajowej (przy okazji -> to dobry mechanik czy nie?) i koles mi poweidzial ze Vanosa sie nie naprawia, tylko wymienia i ze to kosztuje 2500... :shock:

- na forum bmwauto.pl dowiedzialem sie, ze to nie jest prawda bo sa zestawy naprawcze do Vanosa (ponoc koles wymienial w e36 tez z sinikiem m50) i zaplacil 160 PLNow za zestaw + 28 PLN za uszczelke, tylko ze w Katowicach..

Gdzie we Wrocku mozna kupic takie cos? Czy sie oplaca? Ile kosztuje? Gdzie montowac/naprawiac? itp, itd wszystkie opinie/porady/doswiadczenia na temat stukajacego Vanosa i ew. naprawy BARDZO niecierpliwie oczekiwane...

P.S. tak w ogole to witam wszystkich, bo wlasnie sie zarejestrowalem. happy_bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przypadku m3 mozna regulowac mechanicznie csnienie oleju w vanosie , podejrzewam ze w e34 520i tez jest taka opcja , jak bedzie za duze cisnienie oleju we vanosie na ciepłym silniku to bedzie on głosno pracował , nic sie nie stanie tylko ze ten dzwiek jest ucoazliwy dla ucha. szukaj regulacji w okolicha vanosa na klucz imbusowy . pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przypadku m3 mozna regulowac mechanicznie csnienie oleju w vanosie , podejrzewam ze w e34 520i tez jest taka opcja , jak bedzie za duze cisnienie oleju we vanosie na ciepłym silniku to bedzie on głosno pracował , nic sie nie stanie tylko ze ten dzwiek jest ucoazliwy dla ucha. szukaj regulacji w okolicha vanosa na klucz imbusowy . pozdro

Moze to jest to, moze nie.. oleju rzeczywiscie mam duzo :|

a co z tym "zestawem naprawczym" ?? robil to ktos?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wanos kosztuje 1295, cena z przed pół roku.

W regeneracje lepiej sie nie bawic.

Oczywiscie +uszczelki.ok(100zl)

Jeden koles z Katowic robil ta regeneracje tym wlasnie zestawem i twierdzi ze ok.. jasne ze lepiej nowego Vanosa zamontowac, jest tylko problem kosztow :? mechanik mowil mi ze to z robocizna okolo 2500.. pewnie jak kupie sam to bedzie taniej ale i tak wyskocze z 2000...

P.S. Czy ktos robil cos u BROSZKO, B&W na ul. Armii Krajowej (obok BP) ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...