Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


sprzęt grający-spsuł się głośnik :/


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Ostatnio przewoziłęm narty w aucie i prawdopodbnie któraś czubkiem oparła się o kratkę od głośnika no i po tym fakcie głościk zaczął potwornie charczeć, praktycznie nie da się go już słuchać. Sprzawdzałem czy nie pojawiły się jakieś luzy na mocowaniu, to wszystko jest w porządku, walnięcie ręką w okolicach głośnika tez nie pomaga.

Macie pomysły co sie mogło popsuć????

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super dobrze to mu się nei przyglądałem, ale tak ogólnie to membrany nie ma dziurawej, pozatym nad membraną jest metalowa kratka i nie miałoby co przedziurawić tej membrany :?

Kiedyś coś podobnego zrobiło mi się w kolumnach,ale to kumpel zrobił na nich imprezę i na fula długi czas muza leciała i tam poszedł albo magnes, jakaś cewka, pies go wie nie znam się na tym właśnie :|

A tak pięknie grało...... :cry:

Acha, głośniki mam infiniti(coś takiego) jeśli ktoś kojarzy tą firmę.

A ten magnes jakby był walnięty to po czym to by było poznać :?: Bo głośnik ewidentnie charczy jakbym za długo go katował na maksa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w głosniku ALPINE sie poluzowal magnes i charczało, a wczoraj pier....em drzwiami

od auta i odpadł mi caly magnes leży w drzwiach, głosnik ma 16cm srednicy, koszt

naprawy to 25zł, mozę tobie też sie odkleja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy jak narta wgięła osłonke głośnika to czy czasami ta osłonka nie wcisnęła membrany i poprostu membrana uderza o osłone i wtedy głośnik charczy, głośniki Infinity są świetne, jeżeli głośnik jest spalony to wcale nie gra.

Aha a czy czasami nie masz zwarcia na oprzewodach może jakieś kaleblki są przetarte i jest zwarcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy jak narta wgięła osłonke głośnika to czy czasami ta osłonka nie wcisnęła membrany i poprostu membrana uderza o osłone i wtedy głośnik charczy, głośniki Infinity są świetne, jeżeli głośnik jest spalony to wcale nie gra.

Aha a czy czasami nie masz zwarcia na oprzewodach może jakieś kaleblki są przetarte i jest zwarcie.

Hmmmm.......

Kratkę sprawdzę, bo rzeczywiście tak może być.

Co do kabelków to dałes mi do myślenia, na pewno coś mi nie łączy bo lewy głośnik zaczyna grać jak wjadę w dobrą dziurę,

a prawy przód juz mi wcześniej coś podejrzany był, ale zgoniłem to na słabej jakości głośniki.

Jutro wyciągnę radio i zobaczę czy aby tam nic się nei poprzecierało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak.......

zacząłem od sprawdzenia kabelków bo prawy przedni mi przestał grać ostatnio i lewy tylny załączał jak mu się podobało(harczał prawy głośnik).

Wyciągnąłem radio i się okazało że kabelki rzeczywiście naruszone, poskręcane mam tam kostką. Więc wszystko jeszcze raz podokręcałem, sprawdziłem, włączam sprzęcior, działa,ale......ale prawy głośnik jak harczał tak nic się nie naprawił.

No więc zacząłem się bawić, jako że głośnik spisałem już na straty to basa dałem i prawie na maksa, głośnik zaczął harczeć, harczeć aż zrobił coś takiego: ghhhhrhrrrhrhrhrhrhrhrchchchccchchhrhrhrrhcrhr bummm to doszedłem do wniosku że poszedł się całkiem je..... popsuł się zupełnie.

Ale tak zacząłem słuchac i jednak nie, naprawił się :D

Zupełnie nie wiem o co chodzi, poprawieniem kabli nie przerywa mi lewy głośnik i działa prawy, a na chrapanie pomogło dużo basu i głośno.

I kto wie o co chodzi???????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...