Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Pranie tapicerki


SataN

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z was czyścił samodzielnie tapicerkę ? Chodzi mi tu raczej o podłogę i siedzenia, reszta jest ok, ale niestety ostatnio jeździły ze mną opony i kilka innych gratów i w aucie zarówno w bagażniku jak i z tyłu mam mściwie panujący syf. Teraz pytanie czy wystarczy jakaś pianka z supermarketu czy lepiej targnąć się na coś lepszego ?

Ewentualnie czy ktoś ma namiary na jakiś porządny zakład piorący tapicerki ? Bo bez bicia powiem, że mój "osiedlowy" to robi takie śliczne zacieki, że po oddaniu tam auta firmowego swojego własnego nie oddam. Krakowska też odpada bo już u nich czyściłem, podsufitka wyglądała potem jak jeden wielki zaciek.

Najchętniej zrobiłbym to na spokojnie sam, tylko pytanie czym konkretnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na BOrowskiej, mniej więcej na przeciwko Alberta- już niedaleko Armii Krajowej na myjni piorą i robią to dobrze, ale też drogo.

Najlepiej do prania to jak będzie ciepło, żeby to jakoś wysuszyć.

Właśnie tam na Borowskiej prali mi w Peugeocie siedzenia po małym dziecku poprzedniego właściciela i naprawdę świetnie to zrobili.

W domowym zaciszu możesz spróbować Vanishem w pianie, butelka taka jak do mycia szyb, jak psikniesz to robi się piana i tym zgodnie z instrukcją możesz poprać.

Ten Vanish bardzo ładnie zmywa brud, tylko jest to czasochłonne i tak ręcznie całe auto - siedzenia, podłoga to w dzień zrobisz, ale cały dzień zape.....nia.

Efekt jest bardzo fajny, ale narobić się trzeba.

Pozdrawiam

P.S. u mnie mam jasną tapicerkę także lekko nie było ;)

aha i nie dawaj do gości za 100zł całe auto, bo tak stówkę wtopiłem a po praniu było brudniej niż przed.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już prałem swojątapicerke i siedzenia ,prałem tzn. odkurzacz wodny taka nakładka co wytwarza piane i jazda...po 2 praniach auto pachniało jak nowe i co ważniejsze było czyste a jak nie masz czegośtakiego to pewnie pozostaje Ci dobra myjnia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takim odkurzacz to zapewne trochę głębiej się wejdzie w tapcierkę niż Vanishem, ale u mnie tapicerka byłą zakurzona i przybrudzona po myciu za 100zł a Vanish był tylko na próbę czy wogóle ten brud da się zmyć, okazało się że się dało i także ładnie pachniało w środku, ale tak jak pisałem, narobić się trzeba.

Ci co mają małe dzieci albo widzieli tylne siedzenie to wiedza o czym mówię z tym czyszczeniem puga.

Tam było wszystko począwszy od tłustych plam po resztki rzygowinki, a teraz wygląda jak nowy :)

Także ja polecam Borowską, tam koledze w audki czyścili też skóry i prali to co wykładzinowe i tez był bardzo zadowolony.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pianka STP Tuff Stuff. Używam jej od paru lat na resztki picia na siedzeniach, czy smary w bagazniku.

Przekonałem się do niej jak sprzedawałem poprzednie auto - miałem na podsufitce żółte plamy od papierosów, pianka sprawiła że podsufitka wyglądała jak nówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...