Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Witam wszystkich : - ) + moje BMW i zdjecia


Gość skasuj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich , jest to moj pierwszy post jestem posiadaczem BMW E-30 320i Coupe , jak narazie mam ja dopiero miesiac i przerobki nie sa niewielkie lecz , na pewno szybko pojda w ruch . Posiadalem juz wczesniej E-30 325i Coupe , lecz jak na przerobki mechaniczne nie spelniala ona moich wymogow i dlatego postanowilem zmniejszyc silnik a co z niego wyjdzie czas pokarze ...

Jak ja kupilem wygladala tak :

cdlzsio35us01fl3.html

BMW 1

ikuh29nu7ay7qbxu.html

BMW 2

Autko totalnie seryjne i zadbane , odkupione od znanej mi rodziny w niemczech . Nie zakatowane itd itp . Oczywiscie ma kilka wad mniej iniejszym uszkodzona wiskoze , brak wspomagania i brak absu oraz ryse na blotniku przednim . Lecz wcale mnie to nie powstrzymuje ;)

Po uplywie 2 tygodni , zabralem sie za pierwsze modyfikacje :

- sprowadzenie z niemiec nowych amortyzatorow i sprezynek

- obnizenie przodu na twardych sprezynach - 6 cm

- obnizenie tylu na twardych sprezynach - 4 cm

- wymiana wiskozy

- zmiana przednich tarcz na mocniejsze i wydajniejsze z 325i oraz wymiana zaciskow rowniez z 325i

- Zmiana tylnich wachaczy ktore posiadaly bebny , na wachacze z tarczami od 325i + zaciski .

- wymiana tlumika koncowego na tlumik ULTERA

- zmiana kierownicy na sportowa + zamontowanie alu ramek w zegarach

- zamontowanie 4 sztuk glosnikow dosyc mocnych + radyjko Clariona ze sredniej polki ( czekam na wzmacniacz + subofery i zmontuje jakas skrzynke :P )

- zamontowanie chipu od 320i , dodajacy okolo 10 koni ( czy to prawda nie wiem , nie mialem okazji jechac na chamownie )

- most z pol oskami od 325i

Aktualnie prace stanely , poniewaz czasu brak a jeszcze musze auto zarejestrowac itd itp .

A wiec wymontowalem tylnie lampy i przednie , aby tylnie pomalowac delikatnie na czerwono , a z przodu zamontowac ringi ( chodz nie wiem czy zamontuje bo planuje zakup clear lamp do przodu )

A tak wyglada auto z nowym tlumikiem , kierownica i obnizeniu :

drrd7r9nzskc010z.html

BMW przorobka nr 1

rx0r2xzp696ek1q6.html

Wymaga poprawki mocowan na tlumik bo krzywo wisi : [

BMW przerobka 2

hykwgo8tcf0wp9jn.html

BMW przerobka nr 3

Tak wyglada autko po obnizeniu , niestety troche nierowno podworko mam i te kola dziwnie sie ulozyly ; )

Jak narazie to tyle moich zdjec , moge wam zdradzic ze planuje cos zrobic jeszcze z felgami , jak narazie ( mam 5 kolo zapasowe orginalnych bbs te co mam na aucie , i poswiecam je piaskowaniu oraz proby zmiany koloru na czarny lub jakis inny ) jezeli sie nie uda zakupie jakies nowe , oprocz tego na pewno zaloze wspomaganie , nad absem sie zastanawiam bo piasty wszystkie mam z abs , lecz problem wynika taki ze trzeba bylo by wymienic cala wiazke w aucie na taka Z abs , a to moze byc nie lada problem . Na pewno , bedzie polerowanie lakieru oraz likwidacja tych "pedalskich" naklejeczek po bokach auta . Co do silnika , narazie zostaje seria + chip . Na wiosne - lato zaczne projekt nad wlozeniem bloku od 325i a glowicy od mojej 320i ... Po kilku zmianach przy tlokach i innych pierdolach powinno byc kolo 210 kucy . Co z tego wyjdzie czas pokarze : D

jak narazie dziekuje i pozdrawiam , mam nadzieje ze was wkoncu odwiedze na spocie jakims jak zalatwie sobie inny transport : ) mam nadzieje ze was nie zanudzilem swoim dlugim wstepem , jeszcze raz dzieki i pozdrawiam ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Bardzo fajne BMW!! Fajnie obniżona. Narazie stawiam Ci piątkę z modyfikacji. :) Ja ci Ci się sprawuje ten Ulterek? Za ile go dorwałeś i czy nie jest za głośny, bo potrzebuję czegoś cichego?

<bmw_2>

Ulterek chodzi bosko , co do jego ceny niestety nie byl za tani 499 zl ;) , co do glosnosci jak narazie chodzi tak jak powinien ma niezly pomruk basowy troche sie jeszcze wypali znajac zycie wiec sie zglosni .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda że zdjęć nie widać :evil:
............ wspomagania to dla niekitorych jest plusem ,zwlaszcza dla mnie :)

oj Enzo z tym wspomaganiem to przesadziłeś, ja uważam to za duży +,

ale co do ABS-u podzielam twoje zdanie <bmw_1> <bmw_2>

zdjec nie widac , nie wiem czemu wina forum ?

dlatego podalem linki nizej .

Enzo nie spelnial poprostu w sensie takim , ze tamten silnik by nie wytrzymal zadnych przerobek mocniejszych , byl juz podjechany troche . A poza tym majac m20b20 mam mniejsze ubezpieczenie : ) , ta buda jest nowsza od tamtej i to o 2 lata prawie . m20b20 mam teraz w stanie idealnym , nie dawno go zlozylem po ogledzinach i jestem zadowolony . Tak jak mowilem na wakacje postaram sie wycisnac z niego 210 moze 220 koni , o ile nie zmienie planow na jakiegos swapa , ewentualnie delikatne turbo na 0,4 bara bo niestety na seryjnych bebechach wiecej nie ujedziesz . Seryjnegraty w m20b25 wytrzymuja do 230 koni , a w m20b20 okolo 270 : ) Jak narazie mam duzo planow ale takze duzo pracy , wiec co wyjdzie to wyjdzie . Jak narazie przerwa mala musi byc , bo mam pewien klopot z papierami od niemca , za duzo wydalem w sklepie na tarcze i zawieszenie od 325i ; )

A jeszcze wracajac , do wspomagania i absu . ABS sobie daruje jak narazie , lecz wspomaganie bede musial zalozyc majac tak mala kierownice nie ebdzie wygodnie sie jezdzic , a tymbardziej parkowac : ) Na seryjnej wielkosci kierownicy mozna jezdzic bez wspomagania , wiem bo mialem 3 ramienna w poprzedniczce , i nie mialem wspomagania i ze tak powiem wogole tego sie nie odczuwalo ; ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym wspomaganiem to jest tak.

Na aprjingu zwlaszcza sie przydaje, ale jesli chodzi o jazde bokiem to lepiej bez, lepie jsie auto czuje i kiera fajnie odbija, pzrez co lepiej opanwoac te wszytskim ukochane poslizgi :mrgreen:

teraz ucze sie jazdy z hamownaiem lewa noga ,alez t ortdune jest :evil: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...