Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Witam posiadaczy BMW!


Dawid325

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Furacz fajny, napisz coś więcej, a tak z ciekwości spytam, zagazowana seryjnie czy sam zakładałeś?

pozdro <bmw_2>

Zagazowana już była we Włoszech ale nie jest to gaz od nowości auta. W Polsce jest inny

zawór do tankowania i musiałem go zmienić. Na gazie jest bardzo oszczędna koszt 100km

to około 8zł zależy od jazdy. No jak wiadomo ma motor 1.8 M40.

Klima, elektryczne szyby, reszte chyba znacie w tych pojazdach <bmw_2> bmw_beer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to by wychodziło ze pali ci 4litry gazu przy cenie 2zł za litr to bardzo mało chyba ze ziemny jest jeszcze tanszy jak to wyglada i czy nie ma problemu z tankowaniem , malo jest inatalacji na gaz ziemny :?:

Pozdrawiam bmw_beer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to by wychodziło ze pali ci 4litry gazu przy cenie 2zł za litr to bardzo mało chyba ze ziemny jest jeszcze tanszy jak to wyglada i czy nie ma problemu z tankowaniem , malo jest inatalacji na gaz ziemny :?:

Pozdrawiam bmw_beer

Ziemny jest teraz po 1.50zł za 1metr sześcienny bo CNG jest liczony w metrach a nie w litrach i pod ciśnieniem około 20 atmosfer czyli mi wchodzi do pełna 28metrów. Z tankowaniem niema problemu tylko

że jak na razie jest jakieś 17 stacji tankowania w całej Polsce to troche marnie trzeba

bęzyną nadrabiać <bmw_1> bmw_beer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec
to by wychodziło ze pali ci 4litry gazu przy cenie 2zł za litr to bardzo mało chyba ze ziemny jest jeszcze tanszy jak to wyglada i czy nie ma problemu z tankowaniem , malo jest inatalacji na gaz ziemny :?:

Pozdrawiam bmw_beer

Ziemny jest teraz po 1.50zł za 1metr sześcienny bo CNG jest liczony w metrach a nie w litrach i pod ciśnieniem około 20 atmosfer czyli mi wchodzi do pełna 28metrów. Z tankowaniem niema problemu tylko

że jak na razie jest jakieś 17 stacji tankowania w całej Polsce to troche marnie trzeba

bęzyną nadrabiać <bmw_1> bmw_beer

Takie instalki na CNG to narazie raczkują w polsce ale w niemczech nie ma problemu

z tankowaniem paradoksalnie łatwiej znalezc stacje na CNG niz LPG a to pewnie

dlatego ze praktycznie kazdy autobus volvo ktory jest robiony w polsce i idzie na "eksport"

do niemiec jest wyposazony w taka instalacje . A we wrocławiu to wiem ze np firma DLA

ktora ma kilka lini autobusowych w miescie i okolicach własnie smiga na CNG .

Koszt instalacji w aucie osobowym jest na poziomie 4tys wiec nie jest to juz jakas

kosmiczna suma dla osoby ktora duzo jezdzi no i ma w zasiegu stacje CNG :wink:

Jedynym problemem tej instalacji są butle (dosc cieżkie i duze gabarytowo) dlatego

tak sie zastanawiam jaka masz butle i gdzie umiejscowioną w swojej E36tce i ile

przejezdzasz na jednym zbiorniku ? happy_bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to by wychodziło ze pali ci 4litry gazu przy cenie 2zł za litr to bardzo mało chyba ze ziemny jest jeszcze tanszy jak to wyglada i czy nie ma problemu z tankowaniem , malo jest inatalacji na gaz ziemny :?:

Pozdrawiam bmw_beer

Ziemny jest teraz po 1.50zł za 1metr sześcienny bo CNG jest liczony w metrach a nie w litrach i pod ciśnieniem około 20 atmosfer czyli mi wchodzi do pełna 28metrów. Z tankowaniem niema problemu tylko

że jak na razie jest jakieś 17 stacji tankowania w całej Polsce to troche marnie trzeba

bęzyną nadrabiać <bmw_1> bmw_beer

Takie instalki na CNG to narazie raczkują w polsce ale w niemczech nie ma problemu

z tankowaniem paradoksalnie łatwiej znalezc stacje na CNG niz LPG a to pewnie

dlatego ze praktycznie kazdy autobus volvo ktory jest robiony w polsce i idzie na "eksport"

do niemiec jest wyposazony w taka instalacje . A we wrocławiu to wiem ze np firma DLA

ktora ma kilka lini autobusowych w miescie i okolicach własnie smiga na CNG .

Koszt instalacji w aucie osobowym jest na poziomie 4tys wiec nie jest to juz jakas

kosmiczna suma dla osoby ktora duzo jezdzi no i ma w zasiegu stacje CNG :wink:

Jedynym problemem tej instalacji są butle (dosc cieżkie i duze gabarytowo) dlatego

tak sie zastanawiam jaka masz butle i gdzie umiejscowioną w swojej E36tce i ile

przejezdzasz na jednym zbiorniku ? happy_bmw

Instalacja jest firmy BRC z parownikiem butle mam trzy połączone ze sobą w bagażniku bo fabrycznie montowane są pod podłogą.

Przejeżdzam na pełnych zbiornikach około 400km zależy od jazdy.

Fakt że są ciężkie i zajmują dużo miejsca ale tanio się jeździ to jest teraz ważne <bmw_1> bmw_beer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale bagaznik to juz tylko wspomnienie , czy jest jeszcze odrobina miejsca na bagaze ewen.jakies audio :?: pytanie_bmw

Jakieś podręczne żeczy się zmieszczą np. 2skrzynki piwa chyba żeby jakąś tube zapakować

ale niebęde kombinował bo trochę miejsca się przydaje bmw_beer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duże i cięzkie, za sprawą grubych ścianek, bo ciśnienie w takiej butli gdy jest pełna dochodzi do 150barów :wink:

u mnie przy pełnych zbiornikach wskazuje ponad 200barów <bmw_1>

może to też sprawa butli... bo w autobusach Jelcza gdzie butle są na dachu walą do 150barów :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema siema! milego postowania zycze! spoko fura. ciekawe halogeny:-) i nie wiem czy dobrze widze ale chyba masz ringi wstawione. ja wlasnie tez to planuje.

Witam :mrgreen: co do chalogenów to sam wykombinowałem. A ringów jeszcze nie mam

też chce zamontować. Może ktoś wie w jakich sklepach można kupić taką rurkę z pleksy bo myśle sam zrobić pytanie_bmw <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...