Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Jak wymienić hydroregulatory w E30, M40 ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jak w temacie. Chodzi o to czy da się rozpoznać które są do wymiany czy trzeba wymieniać

cały komplet. Ile to kosztuje i jak to zrobić, to znaczy na co uważać przy ściąganiu wałka i co

z paskiem rozrządu. Aha i czy te stuki klawiatury to tylko te regulatory czy może to być coś

więcej i jak ewentualne uszkodzenia zdiagnozować.

Z góry dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku stutakało tylko na ciepłym (kilka miesiecy temu) puźniej cały czas ale dziś rano

dowiedziałem sie że już dalej tak nie można jeździć bo brzeczy że sie wytrzymać nie da (no może pzesadzam ale kicha nawet jeździć) Więc stuka cały czas. Dolałem dziś oleju bo był na

minimum ale nawet troszke sie nie uspokoiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak samochód przyjechał z Niemiec to zalałem Mobilem 15w40 a puźniaj jak zaczeło klekotać to "kumpel dobra rada podpowiedział żeby gęstszym" i tak zrobiłem. Nie pamiętam

w tej chwili parametrów ale była to jakaś sieczka z orlenu a w książce miałem wyraźnie napisane że rekomendowany olej to castrol.

Ok dźwiginki rozpoznam, ale jak wymienić hydroregulatory?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniać można bez zciągania wałka to jest podstawowa informacja,

u mnie klekocze, i dzwignie nie latają" na boki", popychacze nie są pęknięte, i nie można ich wcisnąć jak są założone, a mimo to klekocze,

próbowałem się dowiedzieć jak sprawdzić które są uszkodzone - i nic :evil: , więc eksperymentowałem - oczywiście od ciągłego zciągania pokrywy zaworów gwinty poszły się j........, ale to na osobny temat, jeśli ktoś ma zerwane gwinty ta mam sposób jak nie drogo ( całe 10 zeta ) to naprawić,

najlepiej wymienić wszystkie popychacze :!: :!: :!: to jest fakt,

wyciągnąć dzwigienki i najlepiej porównać z nową i wymienić wytarte,

ja diagnozowałem popychacze w sposób następujący,

na zdjętej pokrywie zaworów odpalałem auto i............. pięknie widać które popychacze skaczą jak głupie, czyli nie nadążają z powrotami, i te wymieniałem,

hehehehe wiem że prawdziwi mechanicy uznają takie działanie za niedopuszczalne lub wręcz herezję ale co zrobić jak się nie ma 800 zeta na wymianę wszystkich popychaczy i dzwigienek,

mam już przetrenowaną wymianę popychaczy ( robię to w ciągu kilku/nastu minut ),

chetnie udzielę szczegółowych rad, jo bmw_beer happy_bmw

teraz po przemyśleniach, myślę że może to być wina oleju, ja jeżdżę na 15W40 dobrym mineralnym np. Castrol do silników pow. 100 000, muszę spróbować zalać półsyntetykiem - przy okazji wymiany miski :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie szklanki można sprawdzić śrubokrętem wystarczy na nie nacisnąć miękie do wymiany ja polecałbym Ci wymienić cały komplet bo wymienisz miękie a za chwile kolejne będą Ci stukac przy okazji rurke smarującą wałek rozrządu wymienić bądź wypłukać jakimś rozpuszczalnikiem bo one często sie zapychają i wałek nie jest smarowany i sie wyciera ... co do paska rozrządu zalecam założenie nowego ( ja 2 razy tego samego paska nie naciągam ) Powodzenia ( OO=[][]=OO )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zdjołem w sobate osłone rozrzadu w mojej buni i tragedia. ogólnie straszny syf i brud. 6 dzwigienek ma luzy i zapchana rurka smarowania wałka. Przeczyściłem ja i jest o niebo lepiej ale przy takim syfie pewnie znów sie zapcha. Dodam ze mam autko 1,5 roku i olej buł zmieniany zawsze na czas a nawet wiecej bo rozwaliłem miske i wymiana była przymusowa.

Teraz moje pytanie - przed założeniem nowych podzespołów trzeba by jakoś wyczyścic silnik bo w innym przypadku znów sie wszystko pozapycha. Czym to zrobić i jak i jakie sa koszta. Słyszałem ze sa specjalne środki do płukania. Może ktoś już coś takiego robił?

Z góry dziekuje i pozdrawiam <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...