Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


PALI NA TRZY GARY!!!!!!!


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy te male silniki to maja , ale w 325i pod kolektorem jest taka wtyczka okragla wyglada identycznie jak z sondy lamda , jest ona na 6 kabli i na srodku masa . Kazdy kabel od 1 gara , gdy jeden odlaczysz nie chodzi Ci 1 gar bo nie dostaje paliwa . Kiedys u mnie kazdy po kolei zaczal sie sypac w tej kostce , chodzila mi na 3 gary 6 a ja za cholere nie moglem dojsc , o co chodzi . Moze w tych malych silnikach jest taka sama wtyczka ? i jeden kabelek Ci gdzies niestyka tam . Ewentualnie kable od swiec , iskre masz ? To jest wtrysk czy nie ? bo nie orientuje sie na tych malych silnikach . Moze koledzy Ci cos jeszcze poradza , jezeli nie masz tej wtyczki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAK TO JEST WTRYSK! KABLE MAM DOBRE NA KAZDYM JEST ISKRA!

No to jak to jest wtrysk , wez zarowke 12v taka z postojowek . i odlaczaj pokolei wtyczke od wtrysku , i wkladaj drucikami do srodka , na zaplonie powinna sie zapalic w ktoryms moze sie nie zaswiecic , to bedzie albo ta wtyczka pod kolektorem ssacym albo sterownik od wtryskow albo itd itp . Jezeli beda wszystkie swiecic , to trzeba bedzie dalej cos pokombinowac sprawdz narazie to . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W tym modelu nie ma kopułki i palca rozdzielacza. Tak jak napisał oxstylE sprawdź wtryskiwacze, a jeśli i one będą OK, to może być jeszcze filtr paliwa zapchany. Silnik nie dostaje tyle paliwa ile powinien i sprawia wrażenie jakby chodził na dwa lub 3 gary.

Posprawdzaj tez wszystkie wtyczki na spodzie silnika i skrzyni biegów, bo może w którejś jest woda. Miałem niedawno taki przypadek, że wjechałem w kałuże i do wtyczki od sondy lambda dostała sie woda i auto zaczęło przerywać.

Acha, wykręć i sprawdź wszystkie świece, bo któraś może mieć przebicie.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie przyczyną ''niedopalania'' na jeden gar[objawiało się to na wolnych,raz było dobrze, raz żle] był nadpalony zawór.ale myślę że jak masz iskrę na ten garnek i jest ona odpowiednia to może być wtrysk.najprościej to przełóż wtrysk na inny garnek i zobacz czy też niedopala :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dalej utrzymuje przy wtryskach ... Sprawdz je zarowka od postojowek 12v

Wypinasz wtyke od wtrysku i wkladasz zarowke , przekrec na zaplon swieci to znaczy ze jest dobrze , i sprawdzasz nastepna . Najlepiej wez sobie kogos do pomocy , 1 bawi sie zarowka 2 zaplonem ...

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam mam ten sam problem w 318is ,czytałem co radzicie ale nic sie nie sprawdz a napewno z tą zaówką bo na żadnym wtrysku nie siweci, autko chodzilo ladnie nagle podczas jazdy zgasł jeden gar (pierwszy gar) wymieniłem świece i nic sprawdzałem kable te ok i nie mam zielonego pojęcia dlaczego nie pali na ten garnek może ktos coś doradzi zanim pojade do mechanika i wywale troche kasy ( a najgorsze to ze jestem w angli i tu naprawy są strasznie drogie :( )

[ Dodano: 10 Listopad 08, 13:49 ]

:( juz wszystko sprawdzilem i okazało sie najgorsze nie ma Cisnienia na pierwszym cylindrze :( trzeba wymienić zawory i pokrzywilo popychacze masakra : usuniecie takiej usterki tu w angli kosztuje mnie 700 paundow :( no ale co zrobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...