Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Gdzie mi pomaluja obudowe lusterka?


gustuff

Rekomendowane odpowiedzi

No dzieki za propozycje, zreszta o Tobie tez myslalem, bo juz kiedys mi oferowales jakas pomoc czy cos radziles w sprawach lakierniczych bmw_beer

moze jakbys sie pojawil na jakims spocie, to bym Ci przekazal zlecenie :) spieszyc to sie mi nie spieszy - i tak juz pol roku jezdze z lusterkiem na tasme :/ w razie czego co do ceny sie dogadamy mysle :) zobaczymy czy bedzie jakas okazja

dzieki, pozdro

edit: aha, myslalem jeszcze czy sie samemu za to nie zabrac - nabic moj kolor w puche i pomalowac. chyba taka mala powierzchnie bym dal rade ladnie prysnac. tylko jakby wygladalo przygotowanie powierzchni (plastik pomalowany na czerwono, ja mam ciemnoniebieski) i wykonczenie?

dzieki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy w jakim to jest stanie,może wystarczy zmatować i prysnąć(jeśli nie ma jakichś rys itd.) Papier 1000 lub 1200 wodny i matujesz. Później suszysz,odtłuszczasz benzyną ekstrakcyjną(nalewasz na ręcznik papierowy i przecierasz) i malujesz. Jak chcesz to możesz wysłać do mnie ten plastik,ja to prysnę i na następny zlot Ci przywioze,albo odeślę. Jeśli chcesz to napisz do mnie na PW to napiszę Ci adres do mnie. Co do ceny to gratis,bo trzeba sobie pomagać nie? Może kiedyś ja będę potrzebował pomocy to będę mógł liczyć na Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj kolego na allegro jest gosc ktory sprzedaje juz gotowe nakladki na lusterka we kolorze ja za swoja zaplacilem 70zl przyszla w kolorze identycznym jak oryginal tylko nie pamietam linku do strony pozdrawiam

tak, widzialem. tyle, ze ja jeszcze mialem uszkodzone inne elementy lusterka (niedostepne osobno w serwisie :/) i kupilem cale kompletne uzywane, wiec mam juz takze obudowe.

bede probowal sie samemu pobawic. mysle, ze na takiej malej powierzchni nie zrobie marakany jakiejs. a jak nie to skorzystam chetnie z uslug kolegi Patryka bmw_beer

[ Dodano: 16 Maj 08, 13:41 ]

no i sobie pomalowalem. zmatowalem, polozylem warstwe koloru, odczekalem z 15 min i polozylem klar (ze 3 warstwy co ok. 30sek). tylko co teraz? bo to nie wyglada tak jakbym chcial :) czyli jest jakby matowe (z lekka skorka pomaranczowa). co teraz? wypolerowac to? czym? czy jeszcze klaru polozyc?

dzieki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

no wlasnie sie chcialem dowiedziec, czy to nie jest za malo klaru :) ale rozumiem, ze na slowo to ciezko zobaczyc co mialem na mysli.

w tygodniu kupie cos do polerki, moze akurat bedzie git. jaka paste polecasz?

a jakby nie pomoglo to poprosze o intrukcje co i jak, chodzi mi o odstepy czasowe miedzy warstwami.

1. pierwsza warstwa bazy

2. 30 sek

3. druga warstwa bazy

4. 10 min po wyschnieciu (czyli jak sie przestanie swiecic)

5. pierwsza warstwa klaru

6. 30 sek

7. druga warstwa klaru

jesli cos jest nie tak, to napisz mi prosze w tej konwencji jak Ty bys to Patryk robil (majac na uwadze, ze posiadam lakier i klar nabity w puche - z motipu)

bmw_beer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasta 3G firmy Farecla jest niezła,ale używaj do niej wody,bo inaczej mega mazy zostaną,poza tym jest dość mocno ścierna,więc nie wiem jak to będzie na klarze za sprayu. Odstępy pomiędzy malowaniami zwiększ chociaż do paru minut. Nie maluję farbami nabitymi w puszki,więc nie wiem co oni tam nabijają. U mnie to wygląda tak:

1. warstwa bazy-czekam,aż będzie matowa

2. warstwa bazy-czekam jak wyżej.

3. jeśli dobrze przykryło warstwa klaru-czekam,aż można delikatnie dotknąć palcem i nie zostaje na skórze,

4 warstwa klaru - czekam jakieś 10minut zeby podeschło i włączam faze suszenia w kabinie(tj.grzeje do 50stopni C,na pół godzinki,później schładzam i zostawiam na 20godzinek,żeby całkiem stwardniało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...