Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


skrzynia automat na manual !!!


batman_bmw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie dotyczace przekladki skrzyni biegow z automatycznej na manualna w bmw e36 2.5 i sedan ichodzi o to czy beda jakies problemy i komplikacje i co bedzie potrzebne do takiej przerobki oczywiscie oprocz skrzyni ,sprzegla i czy wal pozostanie ten sam prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wał raczej drugi bo chyba powinien byc dłuzszy w manualu! ale nie jestem pewien,trzeba zmierzyc, do tego napewno kpl. sprzegło z kołem zamachowym, pedały-pomka+wysprzeglik sprzegła, wszystkie drazki zmiany biegów no i dziura pod lewarkiem bedzie wieksza-w to miejsce najlepiej wspawac kawałek blachy z manuala!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno skończyłem zmieniać skrzynię w E34 525tds. Powinno być podobnie. Oprócz skrzyni z poprzeczką, kompletnego sprzęgła, pedałów i lewarka zmiany biegów jeszcze cała masa "drobiazgów". Inna jest połówka wału napędowego (dłuższa), inne śruby do połączenia silnika ze skrzynią, inne śruby do koła dwumasowego. Dziura na lewarek jest uniwersalna nic nie trzeba spawać. Sporo roboty przy wymianie pedałów, trzeba rozebrać kolumnę kierownicy. Poprawki w instalacji elektrycznej: zwora rozrusznika i przewód do wstecznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja niechce tej skrzyni zmieniac z auto na manual tylko mam kompletny silnik ze skrzynia auto i chce zrobic swap a w moim aucie jest manualna skrzynia i dlatego pytam czy to duzo jest przerabiania przy zmianie z automata na manual bo jak tak to szukam kompletu z manualna szrzynia i cala reszta potrzebna do swap-a obecnie mam swap 1.8is m42 a planuje zalozyc 2.5 m50 lub ten drugi z wanosem ale dziekuje za informacje i pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...

ja tez mam 525 TDS w automacie ale nie pasuje mi to za bardzo wolalbym manuala kupilem to autko bo mialo wszystko co mi sie podobalo oprocz skrzyni manualnej:(a nie wiecie czy pasowala by skrzynia od e36 cupe bo posiadam taka razem ze sprzeglem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...