Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


nalozenie warstwy perly ???


Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko można :D

Są różne perły(fioletowe,niebieskie,złote,zielone,itd,itd.) wybierasz jaką chcesz,mieszasz w takiej przezroczystej bazie i malujesz. Jeśli pomalujesz na lakier który już masz na aucie(co za tym idzie na klar) to perła będzie lekko zawieszona nad lakierem i da fajną głębię. Przykrywasz ją normalnie klarem i tyle. Efekt jest na okrągłych elementach,bo chodzi o to żeby ładnie odbijało światło. Jeśli malujesz auto i chcesz prysnąć dodatkowo któreś miejsca perłą to po prostu jako ostatnią warstwę przed klarem robisz perłą. Lepszy efekt jest na klar,bo wtedy jest w niego wtopiona i fajnie wygląda. Co do ceny nie powiem,bo ja mieszkam i maluje w małym mieście,więc z cenami jest inaczej niż u Was. Poza tym to kwestia dogadania. Perła jest droga,ale nie daje się jej nie wiadomo ile. Miałem prysnąć na swojej E36 wszystkie okrągłe miejsca perłą,ale miałem już dość tego remontu i robiłem na szybko. Niektórzy próbują twierdzić,że mają auto w kameleonie,a mają po prostu sporo perły w lakierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepiej w tej sytuacji sprawdził by się proszek z PPG tak zwany brokat, koszta z tego co pamietam nie są wielkie a efekt jest naprawde imponujący. Nakłada sie go po ostatniej warstwie bazy przed położeniem claru, ma on grubsze ziarno od perły i jest bardziej widoczny na płaskich powieszniach. bo perła daje efekt tylko na załamaniach i krzywiznach, a proszek ślicznie mieni sie w słońcu na całym aucie. <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu muszę się wtrącić :P

Brokat(niekoniecznie z PPG,bo każda inna firma tez Ci to zaproponuje) jest w różnych grubościach i daje efekt,ale nie każdemu się to podoba. Jeśli dasz gruby brokat to niestety,ale klar będzie na nim garbaty i dobrze byłoby wtedy zmatować całość i raz jeszcze klar położyć. bmw_beer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat sie rozkreca.Dowiem sie o zabawach z lakierem o jakich mi sie nie snilo. bmw_beer

Pragne tylko przypomniec iz chcialbym upiekrzyc swoje "malenstwo" :wink: w dobrym guscie a nie zrobic choinke:)

Ale skoro juz jestesmy na tematach odmiennych lakierow to koledzy wyjasnijcie mi czym rozni sie lakier tip-top od kameleona?? i czy w polsce są dostepne lakiery zmieniające barwe pod wplywem temperatury??(to tak z czystej ciekawosci :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...