Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Brak sprzęgła


Rekomendowane odpowiedzi

Podczas jazdy przy zmianie biegów pedał sprzęgła nie odbijał do końca, aż wreszcie został w podłodze. Wcześniej nie było żadnego problemu ze sprzęgłem, od momentu kiedy zauważyłem, że pedał nie odbija do końca, sprzęgło wcisnąłem z 4 razy i już się nie podniósł. Płynu hamulcowego raczej nie ubyło, pompa przy pedałach sucha i wysprzęglik również. Co mogło się popsuć? Ewentualnie zna ktoś jakiś namiar na warsztat gdzie zrobili by to w rozsądnej cenie w okolicach Psiego Pola bądź Kiełczowa? Ostatecznie może być i deko dalej, choć odpalanie i jazda na drugim biegu nie należy do przyjemności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec

To ze wysprzeglik z zewnatrz jest suchy jeszcze nic nie znaczy , najprawdopodobniej

nie trzyma cisnienia i przepuszcza płyn do układu , przez co pedał sprzegła został

w podłodze.

Zrób taki eksperyment , przy odpalonym silniku (bez biegu) kilkanascie razy wcisnij

pedał hamulca , możliwe ze sprzegło wróci do swojego pierwotnego poziomu (czyli

dbije)

Tak czy inaczej proponuje zaczac od wykrecenia wysprzeglika i od razu mozna

zaopatrzyc sie w zestaw naprawczy koszt chyba 25zł :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układ sterowania sprzęgła należy otpowietrzyć jieśli pedał sprzęgła nie wraca w górne położenie lub wraca zopóżnieniem i jeśli zostały rozołączone przewody układu (cytat z książki) . Podeśle ci na PW link do ksiąrzki morze jeszcze coś znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem dziś w wysprzęgliku uszczelki, po założeniu wszystkiego na miejsce chciałem odpowietrzyć lecz bezskutecznie, na odpowietrzniku wysprzęglika nie pojawiły się żadne pęcherzyki powietrza ani płyn. Czy możliwe jest, że nieszczelna jest pompa sprzęgła i przez to nie da sie odpowietrzyć (z zewnątrz pompa jest sucha)? Jak wymontować pompę sprzęgła? Czy przewód od zbiorniczka odłącza sie w kabinie czy już od strony komory silnika, i to samo z przewodem do wysprzęglika, w którym miejscu go odłączyć? Chyba, że bez demontażu pompy da sie wyciągnąć sam tłoczek i uszczelki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sprawdź czy jest drożny odpowietrznik . Odpowietrz pompę pedał powinien stwardnieć a dopiero potem siłownik sprzęgła . Ten układ odpowietrzamy tak samo jak układ hamulcowy i potrzebna ci jest druga osoba do pompowania . Jeżeli wymieniłeś uszczelnienie tłoka w siłowniku i po odpowietrzeniu nie będzie sprzęgła to będzie pompa i w niej też trzeba wymienić uszczelnienie i wtedy będzie git . Układ hamulcowy i układ sprzęgła to są dwa odrębne układy zasilane z jednego zbiornika ale odpowietrza się je w ten sam sposób .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyną całego zamieszania jest pompa sprzęgła a dokładniej sprężyna w środku która rozpadła się na kawałki i przez to też rozszczelniła się pompa. Niestety w zestawie naprawczym nie ma sprężyny. Z jakich innych modeli będzie pasować pompa bądź może ktoś posiada samą sprężynę na zbyciu? W e30 wszystkie montowane pompy były takie same?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...