Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Dwa pytania...


woz

Rekomendowane odpowiedzi

WItam!!

Oj dawno sie nie chwalilem swoja e36, bo zmiany jeszcze nie doszlyu do konca, ale wszystko idzie w dobrym kierunku :)

Mam pytanko. W mojej 328i juz siedzi kolektor ssacy m50 z 325i (wieksze kanaly :twisted: ). Stozek k&n tez juz jest. No i mam dwa pytania:

1. Po zalozeniu wiekszego kolektora, cos obroty szwankuja. Juz przejechalem chyba z 300km, a obroty sa zdecydowanie za niskie (przedzial od ok 600-700). Rzecz w tym, ze rano, jak silnik jest zimny, to obroty na dzien dobry, tez od razu 600-700. Jak podjezdzam do swiatel, to czesto sie zdartza, ze na sekunde, obroty spadaja do 300, no i samochod gasnie. Nie wiem w czym rzecz. Czy komputer sie sam nie dostosowal do zmian (jest ich tam sporo, bo jeszcze kolektory wydechowe, uklad przelotowy) i czy wystarczy podjechac do diagnosty, czy to moze jakies stale zmiany zwiazane z tym, ze mam calkowicie inny kolektor ssacy.

2. Do filtra stozkowego, chce zrobic porzadna oslone termiczna. Sa rozne, ale wiekszosc z aluminium. Czy z alu oslona termiczna nie bedzie klopsem? przeceiz aluminium sie nagrzewa? Czy nie lepiej z plastiku i prysnac ja od strony silnika jakas isolacyjna farba, lub tasma?

Kazda rada milo widziana. Stawiam browar :)

pozdro

<bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest z komputerem czy sam się dostosuje itd.,ale skoro masz więcej powietrza,łatwiej wydycha to może trzeba zwiększyć ilość paliwa,może wydajniejsza pompa+reduktor ciśnienia? Ja wybrałbym się na Twoim miejscu do kogoś kto ma komputer i hamownię oraz wie jak to zestroić,żeby było dobrze. Trzymam kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...