Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


BMW Hi-Fi loudspeaker system


Kri$$

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Chciałem w końcu zrobić porządek z audio i byłbym wdzięczny za rady i odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Z góry chciałbym zaznaczyć, że być może dla niektórych z was są one trywialne, ale ja niestety w tej tematyce jestem zielony...

Otóż mam w aucie fabrycznie Hi-Fi loudspeaker system [ http://bmwfans.info/original/E36/Cou/316i-M43/ECE/L/M/1994/5/mg-65/ill-65_0426/ ] – czyli po 3 głośniki z przodu (130, chyba 80 i tweetery) i po z 2 tyłu + fabryczny wzmacniacz, a radio to Sony X-Plode CDX-MP40. Problem polega na tym że z kablami jest burdel na czterech kółkach i na 10 głośników grają mi 4 (nisko i wysokotonowe z przodu) ... Na razie chciałbym zrobić porządek, z tego co jest i sprawdzić jak to gra, a ewentualnie jak mi nie będzie odpowiadać, to powymieniać... Aha – nie zależy mi na jak największym basie, tylko żeby grało czysto.

1)Jak to wszystko podłączyć ze sobą z uwzględnieniem wzmacniacza fabrycznego? (byłbym wdzięczny za jakiś schemat, który by mi rozjaśnił)

2)Czy żeby dostać się do głośników w drzwiach trzeba zdjąć boczki? Jeśli tak, to jak to zrobić, żeby nie zniszczyć spinek czy innych elementów mocujących?

3)Czy wymiana kabli łączących głośniki z radiem/głośnikiem na grubsze znacząco poprawi jakość? [mam dość sporo takiego kabla i nie wiem czy go użyć]

4)Z tego co czytałem to kable do tylnych głośników najlepiej poprowadzić po progami. Jak się je zdejmuje?

5)Chyba przydałyby się jakieś zwrotnice, rozumiem, że w związku z tym że są 3 pary głośników, to trzeba by szukać już 4 drożne?

6)Jak zdjąć osłony tych głośników pod nogami?

7)Tak wygląda lambada z kablami z tyłu radia [nie przestraszcie się] – jak rozumiem, to trzeba zacząć od kupna kostki z ISO na BMW? Do czego są te luźnie do niczego nie podłączone kable?

img1448aun8.jpg

img1449adw9.jpg

img1450avr2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...