Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Czipowanie w Jetronic - proszę o opinie


Forest

Rekomendowane odpowiedzi

Czytałem kilka pozytywnych opini na temat tej firmy.Za tydzień mam czipować moją Bunię na 220 koni (184 seryjnie) i 480 Nm.Jeśli ktoś z Was ma jakieś doświadczenia w tym temacie proszę o opinie.Jestem już właściwie zdecydowany ale chciałbym poznać Wasze zdanie na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M30b28?

Ale chyba takiego silnika to nie produkowali :wink:

Sebastian ma dizla 3.0

A co do samego Jetronika to nie ma nad czym sie zastanawiac , sami fachowcy z

Krzyskiem (bmw fanatykiem) na czele , hamownia jest na miejscu wiec od razu

bedziesz wiedział ile przed a ile po czipowaniu wyszło :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

halo czesc a wiec jezeli masz 330d to jak najbardziej polecam czipa oczywiscie nie takiego ze sie doklada skrzyneczke tylko zmiana oprogramowania w sterowniku <bmw> badz pewny ze poczujesz duza ruznice :wink: ostatnio czipowalem mercedesa s 3,2d na automacie z 11sek do 100km zszedl do okolo 7,5sek (mam programik do twojej 330d)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

halo czesc a wiec jezeli masz 330d to jak najbardziej polecam czipa oczywiscie nie takiego ze sie doklada skrzyneczke tylko zmiana oprogramowania w sterowniku <bmw> badz pewny ze poczujesz duza ruznice :wink: ostatnio czipowalem mercedesa s 3,2d na automacie z 11sek do 100km zszedl do okolo 7,5sek (mam programik do twojej 330d)

To nie skrzyneczka tylko zmiana mapy silnika.Samo ułożenie programu ma trwać trzy godziny.Maxsymalnie można podnieść moc do 250 koni ale facet z którym rozmawiałem,zaproponował 220 gdyż nie wpłynie to negatywnie na silnik i szybsze zużycie podzespołów...Najpierw hamownia,sprawdzenie aktualnej mocy,póżniej wgranie programu i ponownie hamownia.1700 zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha dzieki za info kolo z gory musze sobie zapisac w notesie :lol: chyba nieznasz tematu i piszesz co ci przyjdzie na mysl i mysilsz ze jestes the best :mrgreen: proponuje ci wśąść na dziendobry w wv polo 1,4 tdi trzy cylindrowe po chipie chodz nie jestem zwolennikiem vw przezyj to sam :party: i nie ucz ojca dzieci robic amatorze mizernych wrazen (uczniu) <bmw> Bandyci Maja Wszystko u mnie taki zabieg to max przez pol z wykreasami przed i po kolo nawciskal ci kitow i teraz czujesz wyzszosc :lol: zastanow sie co piszesz elo zip sklad rzadzi liczy sie wiedza i real a nie wrazenie <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko u mnie taki zabieg to max przez pol z wykreasami przed i po

Proponuje ,żebyś pozmieniał swoje posty tak jeszcze po 20 razy każdy może za którymś wyjdzie Tobie coś mądrego:)

zastanow sie co piszesz elo zip sklad rzadzi

bomba-na miarę Twojego wieku;

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja proponuje zebys przestal sie zgrywac jak niekumasz tematu wiejski domokrazco :lol: :lol: <bmw> Bandyci Maja Wszystko kiepie czytaj ze zrozumieniem bezmozgowcu :roll:

Blady Man nie myślałeś by zmienić ksywkę na Burak Man???Domyślam się,że w wieku niemowlęcym musiałeś wypaść mamusi z wózka i stąd te skoki emocjonalne.Polecam sanatorium w Polanicy.Powinni trochę naprawić Ci głowę.I to bez chipa i bez hamowni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja proponuje zebys przestal sie zgrywac jak niekumasz tematu wiejski domokrazco :lol: :lol: <bmw> Bandyci Maja Wszystko kiepie czytaj ze zrozumieniem bezmozgowcu :roll:

...jesli ktos wie, to prosze powiedzcie skad ten kolo sie wzial?? :shock: hehe..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja proponuje zebys przestal sie zgrywac jak niekumasz tematu wiejski domokrazco :lol: :lol: <bmw> Bandyci Maja Wszystko kiepie czytaj ze zrozumieniem bezmozgowcu :roll:

...jesli ktos wie, to prosze powiedzcie skad ten kolo sie wzial?? :shock: hehe..

Woz , zle zadałes pytanie powinno raczej brzmiec :

...jesli ktos wie, to prosze powiedzcie CO ten kolo wzial??

:lol: :lol: :lol:

Moim zdaniem , zwykła + marna prowokacja , zebyt duze zagęszczenie dziwnych

tresci a to ze akurat Dziki się nawinął to przypadek , ktokolwiek inny wszedłby w polemike

z tym gosciem zebrał by podobną wiązke ... :wink: raz na jakis czas musi sie

zjawic TAKI własnie gosc :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, bym zapomnial. Bylem w tej firmie Jetronic. Rozmawialem z kolesiem i wydaje sie byc bardzo na poziomie. Pojechalem tam zreszta z polecenia, wiec zadnych zastrezen do nich nie mam. Ahhh, ze 184 do 220KM jednym wydatkiem 1700zl. Pozazdroscic.. :)

[ Dodano: 13 Sierpień 08, 21:51 ]

Przynajmniej cos sie dzieje. Wiesz jak jest, jesli w cyrku czegos brakuje, to wpuszczaja malpe albo babe z wasami na polepszenia humorow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie wrazenie z jazdy? Duza poprawa??

[ Dodano: 18 Sierpień 08, 21:07 ]

Operacja zakończona.185 KM i 375 Nm zmienione na 217 KM i 467 Nm.Jeśli chodzi o samą firmę - zdecydowanie polecam.Pełen profesjonalizm.

...217KM to okej, ale 467Nm!! :twisted: Ja piernicze, to dopiero odlot!! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: uklon_bmw uklon_bmw uklon_bmw uklon_bmw uklon_bmw uklon_bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrażenia...nie da się ich opisac...:) Autko zupełnie inaczej się zbiera.Licznik do 200 km/h praktycznie nie zwalnia (nie miałem możliwości by poleciec więcej...) Jest zdecydowana różnica.Mogę szczerze powiedziec,że jestem bardzo zadowolony :) Trudno uwieżyc,że silnik diesla może tak zawijac :) Co prawda poprzedni własciciel już coś grzebał bo przy pierwszym pomiarze wyszło na hamowni 195 KM ale cisnienie na turbinie było przekroczone o 50 %.Więc wgrali mi program oryginalny (na 185 KM) i następnie ustalili nowy program,czyli 217 KM i właśnie ten moment o którym pisałem wcześniej - 467 Nm.Muszę jeszcze sprawdzic układ dolotowy bo turbo zaczyna się wkręcac od 3000 obrotów a podobno powinna już przy 2000.Może to byc wina przepustnicy która ma tendencję do zacinania lub jakiegos sparciałego przewodu podcisnienia.Sprawdzę to na diagnostyce silnika we wrześniu bo teraz jestem wypłukany po urlopie.Facet twierdzi,że auto będzie jeszcze bardziej zapier...dzielac :) A już teraz naprawdę na każdym biegu wciska w fotelik.Rozpisałem się chyba za bardzo.Ale sami wiecie...radośc z jazdy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...