Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Katalizator w 328i?? z czy bez??


woz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

mam e36 328i. Tlumik koncowy dedykowany do mojej bejcy. Katalizator wycialem jakis czas temu i wstawilem w jego miejsce strumienice. juz od razu napisze, ze nie liczylem na efekty tej opowiesci z dzieciecych bajek jakim jest strumienica, ale po prostu mialem co wstawic w miejsce kata, z dwoma wejsciami i dwoma wyjsciami.

Ostatnio sie zastanawiam czy nie wstawic katalizatora z powrotem i wywalic te strumienice w cholere? odkad kata wycialem i wstawilem te puszke, to na wyzszych obrotach jest taki metaliczny dzwiek i pierdzenie jak sciagam noge z gazu na wyzszych obrotach. Wkurzajace bo brzmi jak syrenka.

W silniku byly drobne modyfikacje (kolektor ssacy m50, kolektor wydechowy, przelot - jak do tej pory oczywiscie, K&N stozek, zmiana oprogramowania. W sumie na hamowni wyszlo 230KM i 280Nm. A wiec moje pytanko, czy wstawienie kata z powrotem znacznie pogorszy mi osiagi? Slyszalem rozne teorie, nawet takie, ktore glosza, ze wyciecie kata pogarsza osiagi. Wiec sam juz w sumie nie wiem. Co radzicie?

Z gory dziekuje za info.

Pozdr.

[ Dodano: 13 Sierpień 08, 22:34 ]

...hymmm, a tak z ciekawosci, czy ten metaliczny dzwiek jest efektem tego, ze nie ma kata? czy efektem tego, ze bez sensu wcisnalem tam te strumienice? Czy ktos ma jakies pomysly? Wkladalibyscie kata z powrotem?? Pierwsza trafna odpowiedz wygrywa piwo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wywalilem te strumienice. Ktos dobrze napisal, ze strumienice sluza dobrze do jednego - p[rzepilowac na pol i sadzic w niej kwiatki..

Zamiast strumienicy wstawilem tlumik srodkowy dedykowany do bmw firmy bosal. Dzwieku metalicznego nie ma. Chodzi naprawde ladnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten metaliczny dźwięk to brak kata a nie zasługa strumienicy

No sam widzisz, że NIE... To właśnie STRUMIENNICA powoduje brzęczenie. Ja miałem wysypanego kata i też mi tak metalicznie brzęczało bo została mi pusta puszka (prawie jak strumiennica :P ) ale wstawiłem w jego miejsce tłumik środkowy. Raczej niewiele zyskałem tym na momencie obr. czy na KM ale na pewno mam ładniejszy pomruk ;)

Strumiennice to mit... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten metaliczny dźwięk to brak kata a nie zasługa strumienicy

No sam widzisz, że NIE... To właśnie STRUMIENNICA powoduje brzęczenie. Ja miałem wysypanego kata i też mi tak metalicznie brzęczało bo została mi pusta puszka (prawie jak strumiennica :P ) ale wstawiłem w jego miejsce tłumik środkowy. Raczej niewiele zyskałem tym na momencie obr. czy na KM ale na pewno mam ładniejszy pomruk ;)

Strumiennice to mit... :P

no mit mit.... to ja wiem już dawno, przerabiałem na własnej skórze na innym aucie ;) też wstawiłem tłumik "zastępczy" zamiast strumienicy/kata i było o niebo lepiej... i jak fajnie z rury strzelał fajerem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...