Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Przyrost mocy...


Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku tygodni rozglądam sie za chipem do mojej babci 2.0 150ps. Wszedzie w necie pisza że da sie ja tylko podciagnac do 164 ps. Jak to jest możliwe gdyż mój znajomy ma renault megane coupe ze 150ps wyciągniete na 180. najbardziej mnie denerwuje ze ja mam bmw o takiej samej pojemności jak on a startu z nim nie mam, a to przecież zwykła renówka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie tak jak napisał centu$. Ja też śmigam czasem z kolesiem, który ma podobną megankę... Tyle, że ja mam 140ps. Ale za to on nie pójdzie bokiem tak ładnie jak ja <bmw_1>

A pokręcanie mocy chyba zależy głównie od konstrukcji silnika... Popatrz sobie jakie moce wykręcają np z "japończyków"... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gilus140

ty masz 1285kg wagi 9,9s do setki i moment obrotowy 190/4200 obr/min

megane ma 1170kg wagi 8,6s do setki i 185/4500 obr/min

nawet zblizony moment choc do setki troche szybsza no i lzejsza ale moment u ciebie troche lepszy chyba jednak ma tam te 180 kucyków

pozdro

[ Dodano: 15 Sierpień 08, 23:26 ]

chociaż w dwóch innych katalogach pisza ze twoja beciam ma 1360kg a w kolejnym 1375kg sam juz nie wiem ile wazy twoja becia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem japończyka primere p11 gt 150koni i albo ktos wierzy albo nie skasowalem na autostadzie audi a8 4.2 on mial 250 i koniec a primka choc powoli to go wykasowała koles stanal za mną na stacji i pytał co tam mam ja mu na to ze tylko 2.0 a gosc byl w szoku moze i bokiem nie szla ale pogoniła nie jednego

teraz mam 528 e39 i jak na razie szalu nie ma moze i jest wygodna ale cos mam nie tak w silniku z vanosem nie ma mocy do3000 obr/min a pozniej juz jakos idzie dalem do mechanika rozebrai vanos i okazało sie ze są rysy na tym tloczku co reguluje fazami rozrzadu zamówilem inny vanos jutro maja cos z tymi dwima vanosami wymyślec mam nadzieje ze odzyska moc bo na tym kupionym nie ma rys na tloczku mechanik powiedzial ze jest nie szczelny narazie bmka nie robi na mnie takiego wrażenia jak myślalem ale moze to sie zmieni ja moc bedzie ze mną :) pozdro all fans bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

leonn7 rysy na tłoczku powiadasz? a niech ten mechanik sprawdzi czy uszczelnienia są szczelne w vanosie a nie rysy na tłoczku :|

Nie wiem jaki masz silnik czy z pojedynczym czy z podwojnym vanosem ale jesli możesz tak swobodnie poruszać tłoczkiem w vanosie to nie masz uszczelek na tłoku i to jest przyczyna słabego przyscieszenia do 3k obr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...