Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Wilczyn-modyfikacje,uturbianie,chipy itp


kaspri84

Rekomendowane odpowiedzi

Wymiarow niestety nie mam a co do samodzielnego wykonania takiego kolektora to duzo sie przy nim napracujesz nie latwiej bylo by zaadoptowac kolektor np z 2,5 TDS lub 3,0d ??

Na necie necie znalazlem temat przygotowania M50B25 pod turbo moze tam cos znajdziesz

http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=57051&st=180

Myśle że kolektory od diesli odpadaja bo sa żeliwnne a po drugie sa przystosowane pod bardzo male turbo...jezeli kolega chce osiagnac okolice 400KM to musi zastosowac minimum turbine na flanszy t3/t4 lub garetta rs na balberingu zeby nie mial problemów z awaria sprezarki co chwile.

A co do wykonania kolektora wydechowego samodzielnie mysle ze wystarczy troche umiejetnosi spawalniczych, duzo checi i czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie więcej roboty byłoby przy adaptowaniu kolektorów od dizla niż zrobienie własnego. Przynajmniej dla mnie jeśli ktoś umie spawać i do tego ma TIGa to zrobi kolektorek pierwsza klasa. Turbosprężarke mam t28 z flanszą t3 (tak mi sie wydaje bo po cięzkich próbach dowiadywania sie co to jest wiem tyle :D) ma chłodzenie wodne ale nie chce aż takiej mocy wielkiej bo skrzynia mi padnie. poza Tym turbosprężarka ma niewielki potencjał ale akurat taki jaki mnie interesuje:) Jeśli ktos miałby głowice to poproszę o powiary.

a jeszcze mi tak do głowy wpadło że widziałem że te kolektory od dizli mają połączenie z turbiną na środku a w silniku benzynowym jest w tym miejscu łapa i poduszka:| i jak to zastosował?(przynajmniej w M50 tam się znajdyją te elementy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...