Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Z4 z nowym silnikiem


Krzysiek

Rekomendowane odpowiedzi

Na salonie motoryzacyjnym w Genewie BMW zaprezentuje model Z4, pod maską którego będzie pracował silnik dwulitrowy.

Do tej pory ten dwuosobowy roadster był oferowany tylko z sześciocylindrowymi jednostkami o pojemnościach 2.2, 2.5 i 3.0 l.

Nowy, wykonany ze stopu metali lekkich, czterocylindrowy silnik będzie montowany w wersji bazowej Z4. Z pojemności 1995 ccm generuje on moc 150 KM i 200 Nm maksymalnego momentu obrotowego (przy 3600 obr/min). Z4 2.0i przyspiesza do 100 km/h w ciągu 8.2 s oraz rozpędza się do 220 km/h.

W dwulitrowym silniku zastosowano technologie VANOS i VALVETRONIC decydujące o momencie i czasie otwarcia zaworów. Efektem są lepsze osiągi, niższe zużycie paliwa oraz bardziej spontaniczna reakcja na gaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie Top Gear to Z4 zmieszali błotem. ale z czystym sumieniem nie mógłbym się z nimi niezgodzić. ja osobi ście szanuje jedynie jeden wg mnie jeden z znajlepszych jeśli nie najlepszy silnik 2.5 (192KM), zresztą sam fakt, że od początku kiedy został wyprodukowany produkowany jest w niezmienionej formie. a odnośnie 4 cylindrowego silnika 1995 cc, mam mieszane uczucia, różnie ludzie mówią ja sam nie jeżdziłem akurat 2 litrowym z4 więc trudno powiedzieć, jednak zgadzam się z kolegą W KWESTII, ŻE TEŻ BYM SIĘ NIE OBRAZIŁ GDYBYM JĄ DOSTAŁ. POZDRAWIAM BRACI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak pozostali koledzy .. ale dla mnie niewiele jest piekniejszych dzwiekow na ziemi niz wkrecajaca sie na wysokie obroty rzedowa szostka :twisted:

No ale jesli juz bym mial dostac Z4 ... no to pewnie bym jakos przezyl te 4 gary ... przynajmniej do czasu SWAPu :D

Pozdrawiam

Venom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem nie znam sie na nowym Z4 bo nie miałem z nim do czynienia :)powinni nam wypozyczać na testy a pozatym BmW powinno wspomagać nas wiedzą i dotacjami na propagowanie BmW wśród kierowców wspaniała reklama dla koncernu że BmW dba o swoich klientów i stara im sie pomagac ... :) co myślicie o tym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...