Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Telefon E38


petr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Było sporo tematów odnośnie problemów z telefonem, ale niestety żaden mi nie pomógł. Więc krótko o problemie:

1. Mam BMW 740d E38 z 2000 roku

2. Mam telefon w podłokietniku bezprzewodowy

3. Mam centralkę w bagażniku, ale srebrną (nie czarną, jaką widziałem na forach)

4. Podobno, tak powiedział mechanik, do mojej centralki nie da się wstawić karty - taki niby model.

5. Telefon i centralka SIEMENS'a

6. Jak wstawiam kartę (próbowałem z Simplusa, Era, Orange go i Pop), to na komputerze widzę info - wstaw kartę.

7. Nie zwracałem na to uwagi, ale ostatnio zauważyłem, że telefon nie ładuje się - naładowałem akumulatorki, są do połowy rozładowane i po prostu nie ładują się. Czyli pewnie moduł w podłokietniku nie działa i teraz, tak mi powiedział mechanik:

- albo jest wyłączony (niestety nie wiedział jak go włączyć - może ktoś mi pomoże?),

- albo jest uszkodzony bezpiecznik (już zabieram się za szukanie w necie gdzie ten bezpiecznik jest)

- albo moduł jest uszkodzony - da się to jakoś sprawdzić?

Czy ktoś miał takie problemy??? (na szczęście to jedyny problem w aucie ;) )

Serdeczne dzięki za info!

Są posty z opisem rozwiązania problemu, ale jak już mówiłem, tam była mowa o centralkach w czarnej obudowie. Moja jest w srebrnej i jest dosyć daleko schowana :(

P.S. Sprawdziłem bezpieczniki - 46 i 70. Są ok. Sam moduł telefonu działa, bo piszę mi INSERT CARD (tak samo na słuchawce, tylko po niemiecku). I jak chcę na pogotowie zadzwonić, to dzwoni. Tylko miejsce gdzie się wkłada karta i gdzie się ładuje telefon jest uszkodzone. Może tam jakiś inny bezpiecznik pilnuje zwarcia???

[ Dodano: 29 Sierpień 08, 13:47 ]

Witam!

Telefon nie dawał mi spokoju. Info nie dostałem w necie ani od ASO.

Więc usiadłem sobie zrozpaczony w aucie i zacząłem grzebać w podłokietniku.

Zdjąłem z tyłu pokrywę, pod którą zobaczyłem odłączoną kostkę. Drugą kostkę znalazłem głębiej. Po długich próbach udało się ją wyciągnąć i połączyć dwie kostki...

Po chwili na monitorku wyświetlił się komunikat, że karta jest czytana...

A jak usiadłem z przodu, to mogłem już dzwonić :)

Pozdrawiam i życzę udanego weekendu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...