Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Nierówne obroty na benzynce:(


Rekomendowane odpowiedzi

witam! mam problem gdy rano odpalam na zimnym motorze (benzyna) wszystko jest ok, ale gdy tylko złapie temperatury zaraz obroty zaczynają falować, tak jakby nie chodził na wszystkie gary mam E30 2.0 i 6 cyl. na gazie chodzi normalnie obroty rowniutkie, przełącze na benzyne znów zaczynaja falowac i szarpie... pomocy!!! :( co to jest??? przewody WN mam dobre świece nowe NGK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to bedzie ciezko , jezeli w przeplywomierzu jast taki cienki drucik i nie jest zerwany to powinno byc ok (chodzi o przeplywomierz do 24v) a jezeli masz starszy typ( r 6 ) to klapka w przeplywomierzy powinna chodzic lekko i nie przycinac sie i taksamo w srodku jest taki palec on tez powinien byc nie naruszony ani nie przekrzywiony

to tyle co moge ci powiedziec choc do konca i tak nie bedziesz mial pewnosci czy sa dobre

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To na 100% nie jest wina filtra, skoro na benzynie i przy większych obrotach silnik chodzi OK. Albo padł silniczek krokowy, albo masz jakieś nieszczelności w układzie podciśnieniowym. Sprawdź też filtr powietrza, bo jak jest zbyt zapchany, to wolne obroty tez będą nierówne.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!!najlepiej podmieniać graty z innego autka w którym wszystko gra.wtedy był byś pewny co do przyczyny.chodzi mi oczywiście o przepływkę,krokowca itp.

a głowicy lub zaworów niema co podmieniać bo za dużo roboty....... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :wink:

p.s u mnie było podobnie winą był nadpalony zawór :mrgreen: no ale to ostateczność.poza tym falowanie silnika może być od przepływki,nieszczelności,krokowca ale jeżeli piszesz że wszystkie garki ci niechodzą i autko ''przebiera''[tak zrozumiałem] to warto sprawdzić iskrę i wtryski.pozdro :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...