Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


proste rozwiązanie powaznego problemu:-)


Gość skasuj

Rekomendowane odpowiedzi

No tak to juz jest z naszymi mechanikami , ja wymieniajac glowice . Odjechalem z warsztatu , i niecale 3 km pozniej okazalo sie ze znowu mam wode z olejem ... Glowica byla niedokrecona Zawsze jadac z jakims dziwnym problemem wymyslaja nie wiadomo co , a okazuje sie ze to jakies gowienko za grosze ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie była też śmieszna usterka ale z wtryskami na dwa gary nie dostawał paliwa

pojechałem do elektryka i powiedział żebym wymienił wtryski wymieniłem wtryski i

dalej to samo pojechałem drugi raz do elektryka i nic nie wymyślił wreszcie sam

przegrzebałem kable i okazało się że była zaśniedziała wsuwka przy emulatorze gazu i

maszynka dalej się buja tylko niepotrzebnie kupowałem wtryski <bmw_1> bmw_beer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co powiecie na to, ja zostawiłem u magika 1200za robote i 1000w czesci i tez mieszał wode z olejem az wkoncu sie wkuzyłem i 01,lutego kupiłem cały silnik z osprzetem za 800zł no i wconcu gra dzis odpaliła.

Okazało sie ze zamieniłem kostki czujnikow na kole zamachowym i ułamałem jakis kabelek, jutro poustawia wszystko jak nalezy i nareszcie przyjade na Spota swoim maleństwem uklon_bmw happy_bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co powiecie na to, ja zostawiłem u magika 1200za robote i 1000w czesci i tez mieszał wode z olejem az wkoncu sie wkuzyłem i 01,lutego kupiłem cały silnik z osprzetem za 800zł no i wconcu gra dzis odpaliła.

Okazało sie ze zamieniłem kostki czujnikow na kole zamachowym i ułamałem jakis kabelek, jutro poustawia wszystko jak nalezy i nareszcie przyjade na Spota swoim maleństwem uklon_bmw happy_bmw

tyle kasy w błoto :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co powiecie na to, ja zostawiłem u magika 1200za robote i 1000w czesci i tez mieszał wode z olejem az wkoncu sie wkuzyłem i 01,lutego kupiłem cały silnik z osprzetem za 800zł no i wconcu gra dzis odpaliła.

Okazało sie ze zamieniłem kostki czujnikow na kole zamachowym i ułamałem jakis kabelek, jutro poustawia wszystko jak nalezy i nareszcie przyjade na Spota swoim maleństwem uklon_bmw happy_bmw

tyle kasy w błoto :cry:

żebys wiedział a jeszcze magik sie upomina o reszte 380 za ostatnia robote :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec
ja ci proponuje go 380 razy klepnąć z ''liścia '' to może zmądrzeje :D:D .nie dosyć że się niezna to jeszcze bezczelny....

No tak jak pisze Łazik <bmw_1> ja bym pomyslał nawet o odzyskaniu od niego

tamtej kasy skoro koles sie nie wywiązał z tego co miał zrobic <bmw_4>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raz mechanik wisiał mi kasę[po prostu dałem mu na części a potem doszłem do wniosku że wolę sam naprawiać].nie chciał oddać więc wziąłem wiertarkę i powiedziałem że jak już pieniążki znajdzie to niech zadzwoni,wymienimy się...zaraz się kasa znalazła. i dobrze zrobił bo już głowice mu prawię wyniosłem a niezauważył :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

p.s. głowica była innego klienta :mrgreen: :mrgreen: ciekawe jakby mu to wytłumaczył <bmw_1> <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotr przeciez w bmw nie dokreca sie glowic po przejechaniu jakiejś ilosci kilometrow.

ewentualnie ilosc minut a nie km.

:lol: :lol: :lol: :lol: a czy ja napisałem że w BMW, tego auta żadnemu frajerowi nie dam dotknąć, więc może temat "zaufane i najlepsze warszty" już czas założyc,

a to było w Espero Daewoo :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotr przeciez w bmw nie dokreca sie glowic po przejechaniu jakiejś ilosci kilometrow.

ewentualnie ilosc minut a nie km.

czyli wynika że w ogóle jej niedokręcił :D:D

p.s. w m40 dokręcasz tylko raz. w starszych silnikach trzeba troszkę odczekać[chyba :roll: ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotr przeciez w bmw nie dokreca sie glowic po przejechaniu jakiejś ilosci kilometrow.

ewentualnie ilosc minut a nie km.

czyli wynika że w ogóle jej niedokręcił :D:D

p.s. w m40 dokręcasz tylko raz. w starszych silnikach trzeba troszkę odczekać[chyba :roll: ]

z tego co wiem niema w bmw glowicy ktora dokreca sie na raz, zawsze jakies nm+ stopnie dokrecania. albo same Nm. niekiedy trzeba grzac silnik i wtedy dokrecac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotr zakladaj ten temat, jestes lepszym autorytetem na forum :):)

nie jestem autorytetem tylko duzo postów mam, a mechanik ze mnie żaden,

ale znam conajmniej 4 :lol: : 2xmechanik, tłumikarz i od gazowni, przynajmniej jak czegos nie wiedza to powiedza otwarcie i sie nie biora uklon_bmw

sam tak robie jak cos naprawiam :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec

Z mechanikami to jest róznie i nie ma co generalizowac , czasem ktos ma mega wiedze

a trafi na przypadek ze ciezko znalezc konkretna przyczyne czemu auto nie jezdzi <bmw_1>

Najgorzej jak ktos podchodzi bezkrytycznie do tego co robi na zasadzie :

"czy naprawie czy zepsuje tyle samo łosia skasuje" <bmw_4>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie jestem zawodowym mechanikiem, ale wszystkie auta jakie miałem i mam naprawiam sam. Często poprawiam auta znajomych po "zawodowych" mechanikach i powiem tylko, że nawet jak dobrze zlokalizują usterkę, to nie zawsze dobrze ją usuną. Ostatnio miałem przypadek w którym mechanik wymieniał cały układ wydechowy i ukręcił niechcący śrubę od kolektora. Zamiast wykręcić cały kolektor i rozwiercic śrubę, poprostu przyspawał tłumik do kolektora. Sprawa wyszła na jaw, kiedy trzeba było znowu wymienić tłumik.

Takich przykładów mógłbym wymieniać jeszcze sporo. Najgorsze jest jednak to, że prawie wszyscy kasują sporo pieniędzy, nawet jak nie naprawia auta a w rozmowie z klientem zachowują się tak, jakby pozjadali wszystkie rozumy i na wszystkim się znali.

Przykre, ale prawdziwe :(

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego ja zawsze - chyba że długa naprawa - stoje i patrze na ręce, jeszcze nigdy złego słowa nie usłyszałem, potrafie nawet wejśc z guru do kanału, hehehe :lol:

No i to jest jak najbardziej sprawdzony sposob ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...