Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


E36 COUPE zacinające się szyby przednie


sulek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewien problem z szybami od kierowcy i pasażera. Gdy są na maxa otwarte i chce je zamknąć, naciskam przycisk, idą do góry do pewnego momentu, zatrzymują się i schodzą na dół. Musze przycisk przytrzymać do końca i wtedy się zamkną. Miał ktoś podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem coś podobnego jak odłączyłem akumulator przy otwartych częściowo szybach

po podłączeniu szyby otwierały sie i zamykały tylko do pozycji która była przed odłączeniem ale po jakiejś chwili wszystko wróciło do normy już niepamiętam ale jakoś to zrobiłem że drzwi musiały być zamknięte albo otwarte i zaczęły się zamykać do końca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbierałem wszystko.

Wygląda to tak ze na silniczku jest pierścien ferrytowy. On sie obraca razem z silnikiem i czujniki łapią sygnał. Jest to informacja dla kompa ze silnik się kręci. Jesli masz zabadźgane okolice czujników to komp to traktuje jako brak sygnału. Jeśli prowadnice stawiają za duży opór to silnik staje - objaw ten sam.

Od tego zacznij - zdejmij boczki, oczyść i przesmaruj wszystkie prowadnice. Jak to nie pomoże to atakujesz cztery śruby obudowy silnika z paskudnym dostępem (miałem wyginającą się nasadkę na grzechotkę - taką sprężynę). Zdejmujesz obudowę silnika i bryzgasz na szczotki i wszędzie tam gdzie miedź ubadźgana. Smarujesz w środku obudowy miejsce gdzie oś się opiera o i składasz. Może też spróbować wykręcić cały silnik (czyli oś główną z cewkami po zdjęciu obudowy)

Jak masz dłuższe popołudnie to jeszce rozwiercasz nity i zdejmujesz cały mechanizm. Czyszczenie wszystkiego i smarowanie załatwia sprawę.

Na zapas kup ślizgi - w ASO będą wiedzieli o co chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem coś podobnego. Szyba szła do pewnego momentu, potem "trafiała na niewidzialną ścianę", opadała lekko i się zatrzymywała.

Nie przejmowałem się tym, aż pewnego wieczoru (do tego pod dyskoteką) pękł w końcu zatrzask mocujący szynę szyby do "rusztowania" silniczka i przy okazji wyrwało mi prowadnicę ;( Przypuszczam, że problem tkwił właśnie w prowadnicach. Polecam je czymś przesmarować, zobaczyć jak porusza się na nich szyba i ewentualnie minimalni odgiąć \ dogiąć.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra Panowie wielkie dzięki za radę, przesmaruje prowadnice wazeliną techniczną - chyba, że coś innego zalecacie i przeczyszczę te czujniki - one są jakoś widoczne? żebym je znalazł, bo nigdy tam się nie dobierałem. te czujniki to przeczyścić czym, np wytrzeć brudy przykrywające czujniki chusteczka higieniczną - tylko się nie śmiejcie, jeśli coś z mojej strony zabrzmi banalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

sprawdz tez czy nie poszly ci slizgacze szyby. po zdjeciu boczkow musisz opuscic szybe do poziomu takiego zeby zobaczyc prowadnice.slizgacze sa plastikowe i mogly sie juz wyrobic do tego stopnia ze najwyzszy czas je zmienic,a jesli bedziesz nadal mial problem to wejdz na www.torrenty.org po wpisaniu w wyszukiwarce "bmw" wyskoczy kilka pozycji,tam odnajdziesz takze instrukcje obslugi bmw e-36.instrukcja jest w pdf. moze tam znajdziesz wiecej interesujacych cie wiadomosci. ale moze byc tez ,tak jak niektorzy juz wspomnieli , zle wyregulowane na czujnikach. poczytaj w instrujkcji tam pamietam ze bylo na ten temat. <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem u siebie podobnie i jak popsikałem smarem w prowadnice przy otwwartym oknie to już działa jak by dopiero z fabryki wyszły. tylko potem jest problem z szybami bo trzeba troche czasu aż sie smar z nim zmyje ale przynajmniej skuteczne. bmw_beer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra Panowie wielkie dzięki za radę, przesmaruje prowadnice wazeliną techniczną - chyba, że coś innego zalecacie i przeczyszczę te czujniki - one są jakoś widoczne? żebym je znalazł, bo nigdy tam się nie dobierałem. te czujniki to przeczyścić czym, np wytrzeć brudy przykrywające czujniki chusteczka higieniczną - tylko się nie śmiejcie, jeśli coś z mojej strony zabrzmi banalnie.

"czujniki" to szumna nazwa. Jak rozbierzesz, to zobacz gdzie "coś" obciera o "coś innego" i będziesz widział gdzie ma być czysto żeby prąd przechodził :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ta sprawa jest jeszcze otwarta, ale to chyba jakaś grubsza sprawa, elektryka, zostawię to mechanikowi. A wiecie co jest grane, jak otwieram PRAWE drzwi to LEWA szyba lekko mi się uchyla - COUPE tak mają, w sensie, ze najpierw szyba lekko się usuwa, ale nie szyba drzwi, których nie otwieram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no napewno coś nie tak ! które drzwi otwierasz tam i szyba . swoją drogą to i moja szybka

zaczęła szwankować od strony kierowcy jak ją rusze rękoma do góry lub w dół to idzie

ale czasami znajdzie sobie takie miejsce że ani w jedną ani w drugą słychać coś tam że pyka ( stuka ) ale nie idzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
siemka

ja tez mam problem z niedomykajaca sie szyba w cupeice. zamykam drzwi a ona nie chce domknac sie jak to w cupeikach.nawet nie zamruczy...co moze byc przyczyna?

pozdro

stycznik w zamku. Załącza się przy zamkniętych drzwiach.

W jednych modelach był w kadłubie samochodu w innych w drzwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...