Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


E30 przeszczep silnika m10 na TD,TDS lub 1.8 od E36


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Niestety, ale wygląda na to że zatarłem silnik w mojej E30 :evil:

Pewności jeszcze nie mam, ale wizja jest taka że albo koszt naprawy najtańszy 1200zł i może jeszcze do tego całkiem sporo dojść, albo zakup silnika i przeszczep.

Więc chyba od razu zdecyduję się na przeszczep, a tak wogóle to już sam nie wiem co z tym zrobić :?

I tu moje pytanko, skoro już jestem zmuszony do tego to najchętniej kupiłbym TD, ale czasami pojawiają się w dobrej cenie silniki 1.8 z E36 i póki co się zastanawiam.

Diesel będzie mniej palił, ale silnik droższy, 1.8 z E36 znowu silnik tańszy.

Generalnie chodzi mi o to co musiałbym dokupić do silnika z E36 i do TD??

Czy przy TD musiałbym wymieniać sprężyny z przodu??

I cokolwiek wam przyjdzie do głowy a może się przydać to proszę napiszcie tu.

Wiem że najprościej byłoby kupić taki sam silnik i też jest taka opcja,ale....poradźcie

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli wkładałbyś jakiś silnik inny niż m40 to musisz się liczyć nie tylko z kosztami samego silnika .trzeba będzie pewno zmienić elektronikę[podobno nawet silnik m40 z e36 ma już troszkę inne sterowanie naprzykład przepustnicy],sterowanie silnikiem nie wiadomo co z mocowaniem silnika.co do diesla to skrzynia,dyfer mogą mieć mieć inne przełożenia i jeśli silnik jest dużo cięższy to pewnie trzeba będzie wsadzić lepszą zawiechę.mi udało się kupić[m40] za 600 zł silnik +skrzynia+sterownik tyle że bez papierów. a jak to się stało że zatarłeś?? pytanie_bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To beda drogie koszta , swap nie jest tani ... Ciezko jest z eletryka pozniej i wysterwanie tego auta .

Ale jest to mozliwe , powiem Ci tak . Wladowanie silnika m20b20 lub b25 do budy 1,8 .

To sa koszta mniej wiecej silnik + skrzynia + raczej wal most , cala wiazka elektryczna .

Przelozenie wiazki w jakims tam warsztacie z wysterowanie i odpaleniem auta , to okolo 850 zl

Podsumowywujac :

Fachman elektroniki z odpaleniem auta - 850 zl

Silnik + skrzynia + most + wiazka z komputerem - koszt okolo 2 tys

Nie policzylem wlozenia nowych gratow do twojej budy i wyjecia starych , bo kosztu tego nie znam , najlepiej samemu bez kosztow ale czasochlonne ...

Remont tez odpada bo remontowac silniki w e30 to slaby pomysl .

Tez sie zastanawiam jak doszlo do zatarcia ?

Jak by cos kiedys jakies czesci , daj znac moze cos sie znajdzie do kompletnego swapa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie pytajcie jak to zrobiłem.....

Kompletne frajerstwo i ignorancja o jeden raz za dużo :|

Właśnie tak już tez rozmawiałem z ludźmi i najlepiej i najtaniej wyjdzie poprostu włożyć drugi silnik m10.

Koszt naprawy tego zaczyna się od 1200zł-rozebranie silnika,szlif wału, sprawdzenie tłowków, cylindrów i oczywiście może wzrosnąć, myślę że sporo wzrosnąć :|

Silniki m10 widziałem na allegro w okolicach 800zł, ale znowu tez nie wiadomo co się kupuje

Kur.......

sorki

Nic, muszę jakoś skontaktować się z tym gościem co chyba robi gdzieś przy buforowej BeeMki i ze STANDO jak się na Poznań leci,

może będa mieli jakiś silnik w rosądnym stanie i cenie i przełożą za rozsądną cenę.

Dla jasności dodam, że wina moja nie bawary :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:arrow: Byq zdradz tajemnicę śmierci silnika, może innych uchroni twoja opowieść przed takimi błędami, :|

jak chcesz dam Ci kontakt do ludzi którzy robili swapa z M40 z forum beemka, może pomogą, podpowiedzą coś :mrgreen:

wiem że M40 jeszcze nie ostygł, ale co z niego zostało i co z tym chcesz zrobić :?: :mrgreen:

silnik do sprzedania : http://forum.beemka-klub.pl/viewtopic.php?t=12977

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tylko tyle, jak wam się kontrolka od oleju świeci to pomimo prawidłowych objawów działania auta-> wzrost temperatury dajcie sobie spokój z jazdą i odstawcie do mechanika.

Mojemu czasami kontrolka się zapalała i gasła i wszystko było dobrze aż do dzisiaj :cry:

I prawdę mówiąc już sam nie wiem co zrobić

W większy silnik nie chcę się bawić bo idzie za tym wymiana zawieszenia, hamulców.

Z drugiej strony obawiam się kupić "kota w worku"

Z trzeciej strony, zastanawiam się na jeszcze jedną opcją, ale.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tylko tyle, jak wam się kontrolka od oleju świeci to pomimo prawidłowych objawów działania auta-> wzrost temperatury dajcie sobie spokój z jazdą i odstawcie do mechanika.

Mojemu czasami kontrolka się zapalała i gasła i wszystko było dobrze aż do dzisiaj :cry:

I prawdę mówiąc już sam nie wiem co zrobić

W większy silnik nie chcę się bawić bo idzie za tym wymiana zawieszenia, hamulców.

Z drugiej strony obawiam się kupić "kota w worku"

Z trzeciej strony, zastanawiam się na jeszcze jedną opcją, ale.......

czyli co pompa oleju siadła i zatarłeś jak opony utylizowałeś :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec

No troche lipa ze sie tak porobiło z silnikiem :| olej , woda i rozrzad to klucz do

długowiecznosci M40tek i nie ma zmiłuj , jak kontrolka od oleju zaczyna mrugac to

prawdopodobnie juz moze byc pozamiatane na dobre :?

W remont nie masz co sie bawic to jest pewne , kupisz nowe bebechy porobisz szlify a

i tak nie bedzie jezdził tak jak przedtem juz nawet nie mowie o kosztach bo spokojnie

mozesz na to przeznaczyc 2tys wiec jedyne wyjscie szukaj silnika ale takiego zebys

mogł go wczesniej odpalic tzn auto jakies do rozbiórki i nie kombinuj z wstawianiem

M20 bo sie zajedziesz i wyjdzie równiez ponad 2tys .

Nie wiem jak wygladaja mocowania silnika w M10 i M40 ale mysle ze wiele sie nie róznia

tylko ze to tez pewnie bedzie przekładanie wiazki , kompa itp ..... wiec szukaj tylko M10

Powodzenia <bmw_2>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tylko wspomnienia, ale buda stoi jak stała ;-)

Teraz w sumie to już się z tego śmieję, taki stary a taki głupi, ale cóż zrobić, chyba każdy przynajmniej raz w życiu funduje sobie droższą nauczkę.....

Co do pompy oleju to właśnie wygląda na to że z nią wszystko w porządku, z wcześniejszych objawów wnioskuję, że raczej coś się gdzieś przytkało i olej nie szedł dalej, ale prawdę mówiąc to pies go wie.

Zrobię tak jak Mordulec radzi, bo juz mi nawet tak ze dwie osoby radziły, najlepiej m10(najmniej zabawy) i taki żeby był w aucie żeby można było go zapalić.

Jak będziecie mieli jakiś na oku to dajcie znać, a jak już coś mi się wyklaruje to się będę odzywał

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec
optymalne rozwiazanie to 1.8is z e36

ale to jeszcze wiekszy wydatek i podobna kombinacja co przy M20 , poza tym

wartosc silnika przewyzszy wartosc samochodu ze nie wspomne juz o gwarantowanych

problemach z zamontowaniem ....... no i oczywiscie pozostaje kwestia znalezienia

nie zajechanego silnika w wersji iS co moze byc dosc trudne :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

optymalne rozwiazanie to 1.8is z e36

ale to jeszcze wiekszy wydatek i podobna kombinacja co przy M20 , poza tym

wartosc silnika przewyzszy wartosc samochodu ze nie wspomne juz o gwarantowanych

problemach z zamontowaniem ....... no i oczywiscie pozostaje kwestia znalezienia

nie zajechanego silnika w wersji iS co moze byc dosc trudne :lol:

a juz nie powiem o zdobyciu czesci do IS i kosztach tych czesci .

Powiem tak , najtaniej bedzie kupic ten sam silnik i go wlozyc . W warsztacie wyjecie i wlozenie silnika to koszt okolo 600 zl .

SWAP na m20b20 ...

To duze koszta .

Nie wiem jak inni sprzedawcy ja bym wycenil to tak na swoich gratach ktore posiadam .

Silnik z osprzetem ze skrzynia mostem walem wiazka i komputerem , tarczami i zaciskami od 325 , to koszt okolo 2200zl

Do tego musisz doliczyc wlozenie silnika i tych podzespolow w warsztacie bo widze ze sam raczej nie dasz rady nie masz checi nie masz czasu itd ... (Na upartego ktos z forum by Ci to wlozyl , sa takie osoby chetne do grzebania po tanich kosztach )

Potem przelozenie wiazki , wysterowanie auta i odpalenie go w warsztacie jak mowilem okolo 900 zl musisz liczyc .

Co daje minimum 3100 zl

SWAP na M20B25 - duzo drozej , ze wzgledu na problemy ze znalezieniem tego silnika w dobrym stanie .

SWAP na diesla lub IS , lub motor z e36 beda na pewno duzo drozsze ze wzgledu na zakup czesci , sam motor diesla w dobrym stanie to koszt okolo 2 tys a do tego dolicz czesci , znalezienie wiazki itd ...

SWAP na M50 koszta okolo 5 tys

Takie jest moje skromne zdanie :) bmw_beer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz że może być dość trudne znalezienie dobrego iSa a dwa mój kumpel miał przez pół roku autko z takim silnikiem i koszt części w porównaniu do m10 to niebo a ziemia.

Już bym chyba wolał kupić m20 bo bardziej popularny.

Juz postanowione, kupuję m10, żeby było jak najtańszym kosztem, bo jak miałbym się bawić w przeszczepy to lepiej od razu kupić coś mocniejszego i tyle. A osobiście nie wsadzę mocnego silnika nie robiąc najpierw przedewszystkim hamulców no i zawieszenia.

Także zostaje m10, a pozatym moja bunia jest zupełnie seryjna i szkoda by było ją "popsuć", a za 10 lat to będzie niezła gratka do kolekcjonerów :mrgreen:

P.S. Dokładnie tak jak oxstylE napisał, koszt części do iSa-kosmos

A mocniejszy silnik owszem bardzo chętnie,ale moim zdaniem lepiej kupić bumę już z takim silnikiem, bo jest taka możliwość.

Do np. 200KM trzeba auto już trochę zrobić(pomijając eMki) i nie ma innego wyjścia, a tutaj mam jakieś rozwiązanie, także polecę po najmniejszych kosztach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się powtarzał i przyznam rację tym którzy radzili aby założyć silnik tego samego typu. Najlepiej poszukaj po ogłoszeniach czy ktoś nie ma do sprzedania rozbitka, z ktorego nic jeszcze nie zostało wyciągnięte. Sa wtedy spore szanse, że silnik bedzie w miarę dobry.

W swap sie nie baw, bo szkoda twoich nerwów i pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...