Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


das eksperiment


SataN

Rekomendowane odpowiedzi

Co myślicie o wrzuceniu do standardowego silnika m52b28 mocniejszych wtrysków i lekkiej modyfikacji mapy ? ;) pompa ma wystarczającą moc co by to spokojnie pociągnąć, bo ma dokładnie 3,5 bara (minimum wymagane do prawidłowej pracy to 2,5 czyli ma 1 bar w zapasie jeszcze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co dadzą te nowe wtryski ale nie liczyłbym na jakies cuda ze nagle uzyskasz

250KM.

Widze ze juz ktorys temat zakładasz z rzedu dotyczacy zwiekszenia mocy w e36

moim zdaniem wyjscia masz 2 albo swap na sporo mocniejszy silnik M3 / M5 albo jakis

V8 3.0 / 4.0 lub tez zastanow sie nad kompresorem (wiem ze gazu nie masz w aucie)

przyrost mocy naprawde konkretny dla przykładu na tunigowisku była e30 320i

zrobiona w kompresorze i ....... poprostu kosmos z 129KM zrobili 220KM przy

doładowaniu chyba 0,3 bara .... a dzwiek zaworu upustowego to poezja dla ucha

Rozmawialismy z włascicielem i jesli dobrze pamietam to koszt całosci chyba był w

okolicach 8tys ale mysle ze było warto cos takiego zrobic :wink:

Jak cos to tu jest link do opisu tego projektu :

http://www.44tuning.pl/tuning-w-44/bmw-e-30-320-i-tuning-kompresor-rotrex-wydech-supersprint-chip-tuning.html

Mysle ze w przypadku 328i przyrost na luzie bedzie do 280KM bez wiekszego wysilania

silnika :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

turbina... to już spora ingerencja a ja jakoś nie do końca lubię uturbione auta ;) zdecydowanie bardziej przypadły mi do gustu takie zwykłe wolnossące, więc z dwojga... chyba wolę się zdecydować na M3 ;) choć z drugiej strony trwałość silników M3 jest zdecydowanie mniejsza niż choćby 2.8 z turbiną... między bogiem a prawdą w m3 standardowo cieknie olej spod uszczelki głowicy w okolicach 100 tys km, więc kłania się wymiana uszczelki i poprawa wady fabrycznej standardowej uszczelki, przy tej okazji wypadałoby wymienić już pierścienie i sprawdzić stan reszty silnika... bo przy 200-250 tys km robi się niewesoło i przy ostrej jeździe te silniki potrafią już dokończyć swojego żywota i nadają się tylko do kapitali... biorąc pod uwagę przebiegi jakie robię rocznie - 35-50 tys km, to bez takiego remonciku długo się M3 nie nacieszę

a temat m3 wałkuję już od mniej więcej 3 miechów i już nawet nie sam... więc zebraliśmy w cholerę informacji o tym znajduchu, jego wadach i trwałości ;)

przy M5.... troszkę za dużo roboty i kosztów, e36 nie jest już tego warte...

za to wbiłeś mi kolec w... powiedzmy oko ;) tą turbiną... 8 tys pln to już nie jest tak potworny koszt i mniej więcej wychodzi na jedno... czy to m3 czy turbina

pytanie tylko czy ktoś w auto-chipie się tego podejmie, bo nie specjalnie mi się uśmiecha oddawać auto do opola ;) o ile do chipa mam zaufanie w 100% co u mnie to rzadkość, o tyle tamtej firmy specjalnie nie znam, za to znam kilka przygód tuningowych po których auto nie nadawało się specjalnie do niczego konkretnego poza wymianą silnika i kilku innych :/

p.s. napisałem do nich maila, zobaczymy co powiedzą ciekawego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

turbina... to już spora ingerencja a ja jakoś nie do końca lubię uturbione auta

To nie jest turbina tylko kompresor z dosc niskim doładowaniem ale dobrze wystrojony

w Twoim przypadku pozwoli uzyskac spokojnie 280KM jednoczesnie nie skracajac

zywotnosci silnika :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

turbina... to już spora ingerencja a ja jakoś nie do końca lubię uturbione auta

To nie jest turbina tylko kompresor z dosc niskim doładowaniem ale dobrze wystrojony

w Twoim przypadku pozwoli uzyskac spokojnie 280KM jednoczesnie nie skracajac

zywotnosci silnika :wink:

a to zmienia postać rzeczy ;) nie doczytałem... jak zwykle ;)

w tym przypadku boję się tylko jednego.... jak coś pierdyknie z elektroniką, to ciekaw jestem co z całym softem i czy w razie problemów nie będę musiał do opola poginać i czy sprzęt diagnostyczny fabryczny poradzi sobie z takim wynalazkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz profesjonalnie uturbic swoją zabawke to puscilem juz temat w tuningu o znajomych co profesjonalnie i naprawde fachowo bawiąsie w takie mody. za naprawde bardzo niskie pieniądze. znajdz,zadzwon i pomysl bo naprawde warto a twoja niunia zyska naprawde sporo.goscie to profesjonalisci a ze do piero startują na tym rnku to fuszery napewno nieodwalą.

Sam dopiero sie od dna odbijam i napewno swojego AC.Sa im zostawie. Chce miec jedno z niewielu uturbionych e32 w kraju i wlasnie w.wymienieni zadbają o to by nawet m3 mialy problem z starą ,poczciwą siudemą :P

Ostatnio mialem zaszczyt na ul.Armii Krajowej z M3(taka czarna) :?

hmmm,wystartowalismy spokojnie,jak zobaczylem ze dziobem mnie dochodzi to wcislem gaz w podloge,jak ona zobaczyla ze sie nie daje to chyba tez w buta dala bo jeszcze dwuja jakos szla ale wrzucając trojke na pelnym gazie juz wąchalem cztery litery :cry: a autka wcale wolnego nie mam!!!!!!!!!!!!! Ale spokojnie,do czasu <bmw_3> :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takie proste zabawki typu kolektory ssacy, koelktor m50, przeprogramowanie map nie starczy? Jelsi chcialbys zobaczyc jak 328 sie zbiera z takimi bajerami to spokojnie mozemy sie jakos spyknac we Wrocku.

[ Dodano: 2 Październik 08, 21:23 ]

przepraszam, kolektor wydechowy mialem napisac... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takie proste zabawki typu kolektory ssacy, koelktor m50, przeprogramowanie map nie starczy? Jelsi chcialbys zobaczyc jak 328 sie zbiera z takimi bajerami to spokojnie mozemy sie jakos spyknac we Wrocku.

[ Dodano: 2 Październik 08, 21:23 ]

przepraszam, kolektor wydechowy mialem napisac... :)

spoko, zrobilibyśmy jakiegoś sprinta na maślicach, w końcu będę miał jakiś punkt odniesienia innego 328i po lekkich modach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takie proste zabawki typu kolektory ssacy, koelktor m50, przeprogramowanie map nie starczy? Jelsi chcialbys zobaczyc jak 328 sie zbiera z takimi bajerami to spokojnie mozemy sie jakos spyknac we Wrocku.

[ Dodano: 2 Październik 08, 21:23 ]

przepraszam, kolektor wydechowy mialem napisac... :)

spoko, zrobilibyśmy jakiegoś sprinta na maślicach, w końcu będę miał jakiś punkt odniesienia innego 328i po lekkich modach :)

Ja rowniez bylbym ciekaw :)

Tylko pamietaj, ze ja jezdze na 18 calowych walcach, no i tutaj juz jestes do przodu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takie proste zabawki typu kolektory ssacy, koelktor m50, przeprogramowanie map nie starczy? Jelsi chcialbys zobaczyc jak 328 sie zbiera z takimi bajerami to spokojnie mozemy sie jakos spyknac we Wrocku.

[ Dodano: 2 Październik 08, 21:23 ]

przepraszam, kolektor wydechowy mialem napisac... :)

spoko, zrobilibyśmy jakiegoś sprinta na maślicach, w końcu będę miał jakiś punkt odniesienia innego 328i po lekkich modach :)

Ja rowniez bylbym ciekaw :)

Tylko pamietaj, ze ja jezdze na 18 calowych walcach, no i tutaj juz jestes do przodu :)

Hehe to dajcie wczesniej znac kiedy bedziecie sie scigac bo bym pokibicował :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takie proste zabawki typu kolektory ssacy, koelktor m50, przeprogramowanie map nie starczy? Jelsi chcialbys zobaczyc jak 328 sie zbiera z takimi bajerami to spokojnie mozemy sie jakos spyknac we Wrocku.

[ Dodano: 2 Październik 08, 21:23 ]

przepraszam, kolektor wydechowy mialem napisac... :)

spoko, zrobilibyśmy jakiegoś sprinta na maślicach, w końcu będę miał jakiś punkt odniesienia innego 328i po lekkich modach :)

Ja rowniez bylbym ciekaw :)

Tylko pamietaj, ze ja jezdze na 18 calowych walcach, no i tutaj juz jestes do przodu :)

Hehe to dajcie wczesniej znac kiedy bedziecie sie scigac bo bym pokibicował :lol:

A tam pokibicowal. Dolaczyl raczej :) :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...