Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Pytanie do użytkowników e46 330d


Forest

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko.Przy jakich obrotach powinna włączać się turbina?U mnie przy jakichś 2800 obrotów auto zaczyna mocno przyśpieszać,gość który wgrywał mi mapę silnika twierdzi,że powinno dziać się to już przy 1800 obrotów.Objaśniał mi to na wykresie z hamowni.Jakiś czas temu na wyłączonym systemie kontroli trakcji wpieprzyłem się na krawężnik i uderzyłem od spodu intercooler,jeden kanał jest praktycznie zmiażdżony.Może to mieć wpływ na pracę turbo,ciśnienie itd?Facet twierdzi również,że powodem zbyt póżnego załączenia turbo może być sparciały przewód podciśnienia lub jakaś przepustnica która ma tendencję do przycinania się i dopiero przy większym ciśnieniu otwiera się maksymalnie.Podobno wystarczy ją przesmarować i problem znika.Kumpel tłumaczył mi też coś o jakiejś "kierownicy" w turbo która steruje pracą łopatek sterujących szybkością obrotów wirnika w turbinie.Miał ktoś podobny problem?I jak ewentualnie go rozwiązał?Dziękuję za każdą odpowiedź.

[ Dodano: 7 Październik 08, 21:45 ]

Usterka usuniuęta.Przyczyna - nieszczelne dwa przewody podciśnieniowe sterujące pracą turbiny.Miejsce w którym przebiegła naprawa?Oczywiście Jetronik na ul.Opolskiej.Umówiłem się z gościem na diagnostykę silnika,standardowa cena to 250 zł.I dokładnie tyle zapłaciłem mimo,że facet grzebał przy aucie jakąś godzinę,sprawdzając wszystkie ewentualne przyczyny no i usterkę usunął.Teraz turbo działa już od 1800 obrotów. <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...