Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Jak usunac naklejke-wzor z auta,bez uszkodzen lakieru?


Maras1122

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam do was pytanie. sa takie naklejane na auta obrazki ,wzory ,jakies naklejki .Posiadam cos takiego na aucie na tylniej klapie i chcialbym to jakos odkleic.Czy istnieje taka mozliwosc aby odkleic to bez naruszenia lakieru? Aby nakleiki nie zerwac razem z lakierem? Z gory dzieki za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam do was pytanie. sa takie naklejane na auta obrazki ,wzory ,jakies naklejki .Posiadam cos takiego na aucie na tylniej klapie i chcialbym to jakos odkleic.Czy istnieje taka mozliwosc aby odkleic to bez naruszenia lakieru? Aby nakleiki nie zerwac razem z lakierem? Z gory dzieki za odpowiedz.

no jest.... pierwsze i najważniejsze, to podgrzać to wszystko, opalarką możesz zaryzykować jak masz wprawę, jak nie to weź babie suszarkę gwizdnij i nią się pobaw

jak klej zmięknie to spokojnie odkleisz bez uszkodzenia lakieru

potem benzynka ekstrakcyjna (NIE NITRO NIE ROZCIEŃCZALNIK - tylko BENZYNA EKSTRAKCYJNA) przemywasz to miękką ściereczką, żeby wyczyścić klej

jak jest be... to jakaś bardzo lekko ścierna pasta polerska a na to kosmetyczna i będzie jak z salonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam z partyzanta powoli zerwałem naklejkę :twisted: Potem chwilę mordowałem się z klejem przy pomocy jakiegoś "ludwika", aż wpadłem na genialny pomysł - płyn do mycia tapicerek z Shell'a. Dwa pryśnięcia, machnięcie z czuciem szmatką i po kleju nie było śladu. Blacha oczywiście też bez żadnych rysek :mrgreen: Nie żebym polecał takie metody, ale u mnie zadziałało ;)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miro600V, raczej wyprobuj metode na "cieplo" hehe mialem sie za to zabrac ale jakos nie bylo keidy i jutro zrobie podejscie pod paskudna naklejke hehe i o efektach poinformuje :wink:

[ Dodano: 10 Listopad 08, 22:59 ]

Naklejka usunieta. Wuygrala opcja suszarki w mixie z "ludwikiem" hehe i efejt zadowalajacy. Dzieki raz jeszcze za pomoc;) happy_bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Ja troszkę niefortunnie usunełam swoją naklejkę (miałam to zrobić u machanika, ale nie miał czasu). Najpierw polałam naklejkę wrzątkiem - zero efektu. Później wypróbowałam patent z suszarką do włosów, a klej usuwałam zmywaczkiem nasączonym pastą bhp - efekt niesatysfakcjonujący :( zrobiła się ryska od zmywaczka (od tej szorstkiej strony), a lakier jest matowy, ale przykleję tam inną naklejkę i nie będzie widać : :roll: może jeszcze wypoleruję jakąś pastą polerską to miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a klej usuwałam zmywaczkiem nasączonym pastą bhp
myślę, że nie chodziło o zmywacz do paznokci,który nie rysuje i nie matuje,ewentualnie rozpuści lakier jesli jest nieoryginalny lub świeży. Koleżanka raczej wzięła urządzenie do zmywania np.naczyń, tak? Trzeba było zagrzać suszarką i paznokciami podważać naklejkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...