Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


jak sprawdzić wtryski?


Rekomendowane odpowiedzi

witam. mam takie pytanie, a mianowicie jak sprawdzic czy wtryskiwacz jest w pełni sprawny?

wyjąć listwę ? :) obadać co i jak - jak leje strumieniami to dupa, jak robi chmurkę to ok, ale nie baw się w to sam, sprawdź w jakimś warsztacie, może mają urządzonka odpowiednie ? w 328i ciśnienie paliwa powinno mieć ok. 3,5 bara na listwie, to też ważne, może to nie wtryski tylko pompa paliwa ? moja dawała grubo poniżej 3 i spadała poniżej wymaganego minimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. mam takie pytanie, a mianowicie jak sprawdzic czy wtryskiwacz jest w pełni sprawny?

wyjąć listwę ? :) obadać co i jak - jak leje strumieniami to d***, jak robi chmurkę to ok, ale nie baw się w to sam, sprawdź w jakimś warsztacie, może mają urządzonka odpowiednie ? w 328i ciśnienie paliwa powinno mieć ok. 3,5 bara na listwie, to też ważne, może to nie wtryski tylko pompa paliwa ? moja dawała grubo poniżej 3 i spadała poniżej wymaganego minimum.[/quot

u mnie chyba problem leży w kompie, bo po podpięciu juz z pomiarów sondy wynikało że 4,5 i 6 cylinder ma złe spalanie tzn że mieszanka jest za bogata pokazywało też błąd na impulsatorze wtrysku. a spalanie to mam na poziomie 20 litrów więc coś musi być nie tak!!! więc chce zacząć od rzeczy najprostrzych i zbadać wtryski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. mam takie pytanie, a mianowicie jak sprawdzic czy wtryskiwacz jest w pełni sprawny?

wyjąć listwę ? :) obadać co i jak - jak leje strumieniami to d***, jak robi chmurkę to ok, ale nie baw się w to sam, sprawdź w jakimś warsztacie, może mają urządzonka odpowiednie ? w 328i ciśnienie paliwa powinno mieć ok. 3,5 bara na listwie, to też ważne, może to nie wtryski tylko pompa paliwa ? moja dawała grubo poniżej 3 i spadała poniżej wymaganego minimum.[/quot

u mnie chyba problem leży w kompie, bo po podpięciu juz z pomiarów sondy wynikało że 4,5 i 6 cylinder ma złe spalanie tzn że mieszanka jest za bogata pokazywało też błąd na impulsatorze wtrysku. a spalanie to mam na poziomie 20 litrów więc coś musi być nie tak!!! więc chce zacząć od rzeczy najprostrzych i zbadać wtryski

to może być jeszcze regulator ciśnienia paliwa....

a z doświadczenia powiem ci, że z wtryskami do 328i to jest baaaaaaardzo ciężko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam już nie wiem co z tym zrobić.... byłem u dwuch fachowców i w sumie to każdy mówi co innego...

no facet... co do wtrysków to proste jak j.....e: wykręca się listwę, sprawdza czy wtryski pod odpowiednim ciśnieniem leją, czy robią chmurę, sam nie baw się w sprawdzanie bo i tak nie będzie to obiektywne jak znam życie. Sprawdza się przy ciśnieniu max, min i średnim - odpowiednim dla danych katalogowych

leje ? do wymiany - wtedy kaplica, bo znaleźć wtryski do 2.8 w dobrym stanie... albo w ogóle to graniczy z cudem (a masz na 99% boscha, te które znajdziesz będą na 99.9% siemensa)

a sprawdzaj w takiej kolejności:

1- ciśnienie pompy paliwa - za małe - wymiana pompy i filterka

2- ciśnienie na listwie wtryskowej - za małe ? regulator ciśnienia

3- jeśli ciśnienie jest ok, a wtryski nie leją - nie są uwalone (sprawdzasz je bez komputera), coś dzieje się z dawkowaniem paliwa, więc albo lambdy źle pracują (a w 328i są 2, w nowszych są 4), albo komp świruje

4- jeśli wtryski przy sprawdzaniu i odpowiednim ciśnieniu leją - są uwalone na amen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...