Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Światła cofania e36 sedan


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!!!

Sprawa wyglada tak: światła cofania nie działają, czujnik jest sprawny, żarówki w lampach też. i teraz pytanie, jakie napięcie powinno być we wtyczce od tego czujnika. w moim przypadku w ogóle nie ma napięcia. kolejne pytanie, gdzie znajduje sie LCM czyli Light Control Module, znaczy się to 'pudełko' z którego zasilane są światła cofania :)

Czekam na jakieś sugestie i odpowiedzi. z góry dziękuję <bmw_2>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!!!

Sprawa wyglada tak: światła cofania nie działają, czujnik jest sprawny, żarówki w lampach też. i teraz pytanie, jakie napięcie powinno być we wtyczce od tego czujnika. w moim przypadku w ogóle nie ma napięcia. kolejne pytanie, gdzie znajduje sie LCM czyli Light Control Module, znaczy się to 'pudełko' z którego zasilane są światła cofania :)

Czekam na jakieś sugestie i odpowiedzi. z góry dziękuję <bmw_2>

www.realoem.com

tam znajdziesz rysunek całej instalacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to nie znalazłem nic szczególnie rzucającego się w oczy :(

A wiesz może coś na temat napięcia jakie powinno znajdować się na czujniku?

[ Dodano: 21 Październik 08, 13:39 ]

Problem rozwiązałem. Napięcie na wtyczce powinno być takie jak akumulatora, gdzie znajduje się LCM nadal nie wiem ale okazało się to nieistotne, zasilany jest z instalacji zabezpieczonej bezpiecznikiem nr 26 w głównej skrzynce bezpieczników w przedziale silnikowym, czyli pod maską.

Bezpiecznik był uszkodzony, ale w żaden sposób nie mogłem skojarzyć, że to ten bezpiecznik zabezpiecza światła cofania. -rada na przyszłość. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...